Асенсио и фантастичниот Бејл донесоа победа за Реал против Рома


Лаутаро Мартинез експресно стана нов миленик на фановите на Интер, а причина се неговите погодоци во подготвителниот период и посебно тој против Атлетико ...
| | веќе видена | слични

Првиот меч за „Топчиите“ во новата ера без Арсен Венгер на кормилото е дерби пресметката со актуелниот шампион Манчестер Сити и страшнaта машина која ја ...
| | веќе видена | слични

Иако „неро-аѕурите" славеа со спектакуларниот погодок на Лаутаро Мартинез, сепак поради подобрата гол-разлика Тотенхем го освои првото место во конечната ...
| | веќе видена | слични

Додека на „другиот крај“ на градот се играше традиционалниот „Трофео Бернабеу“ помеѓу Реал Мадрид и Милан, на „Ванда метрополитано“, играа другите два големи ...
| | веќе видена | слични

Во едни од последните пријателски натпревари пред стартот на сезоната, Реал го пречекува Милан на Сантијаго Бернабе, а само 10 километри подалеку, Интер ...
| | веќе видена | слични

Возбудувањата од новата сезона во Премиерлигата започуваат на Олд Трафорд каде Манчестер јунајтед го пречекува Лестер, домаќините имаат доста проблеми на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гостин во последниот блок на Студио 1 беше Дејан Саздовски пилот и експерт за цивилна авијација, кој со домаќинот Сашо Ордановски зборуваше на тема: Зошто ...
сите 224 | | | веќе видена

Универзитетската професорка Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата ...
сите 214 | | | веќе видена

Британската Влада не може да предложи трето гласање за договорот за Брегзит, без да има промени во него, изјави денеска претседателот на Долниот дом на ...
сите 261 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денес се сретна со граѓаните на Струмица. Пред граѓаните Пендаровски рече дека негова главна ...
сите 95 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека е неправедно обвинет за масакрот во двете џамии на Нов Зеланд.Медиумите работат прекувремено за да ме обвинат ...
сите 161 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 157 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 285 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ постојано го споменува „македонското сценарио“, но тој греши и не разбира. Тоа што Вучиќ не го разбира и кога говори за ...
сите 184 | | | веќе видена

Претседалскиот кандидат на СДСМ и здружената коалиција, Стево Пендаровски е на врвот според број на следбеници на социјалната мрежа фејсбук, каде има безмалку ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Асенсио и фантастичниот Бејл донесоа победа за Реал против Рома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: