Себастијан Курц и трите мајмуни


Тајана Гуденус прва се посомневала во наводната внука на рускиот олигарх, поради која поранешниот вицеканцелар и претседател на Слободарската партија на ...
| | веќе видена | слични

Австриската јавност виде само дел од скандалозната снимка од Ибица која наводно трае дури седум часа и поради која австрискиот вицеканцелар Хајнц Кристијан ...
| | веќе видена | слични

Организатори на скандалот околу средбата на сега поранешниот австриски канцелар Хајц-Кристија Штрахе и негов близок соработник, поранешниот политичар Јохан ...
| | веќе видена | слични

Скандалот „Ибица“ доведе до падот на австриската влада, но истовремено, и до подем на познатиот музички хит од 1999 година, „We’re Going to Ibiza“ од групата ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Тајана Гуденус, србинката од Бања Лука која се појавува на контроверзната видео снимка која ја сруши австриската влада, се огласи преку своите адвокати и ...
| | веќе видена | слични

Во аферата на Ибица, со која е урнат австрискиот вицеканцелар и лидер на Слободарската партија на Австрија - FPO, Хајнц-Кристијан Штрахе, една од главните ...
| | веќе видена | слични

Токму во таа вила во познатото шпанско летувалиште, внуката на руски милијардер му постави „стапица“ на лидерот на австриските десничари Хајнц Кристијан ...
| | веќе видена | слични

Владата во Австрија сега ќе биде водена од нови министри, односно станува збор за преодна Влада предводена од експерти, откако министрите на Слободарската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 95 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 17 | | | веќе видена

Силно невреме во моментов го за зафати Скопје.Според нашите информации во делови од Скопје во моментов врне дожд, проследено со силен ветер и грмежи.Невремето ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Себастијан Курц и трите мајмуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: