Тоскас: Што ќе се случи ако соседната земја не влезе во НАТО ?

Претседателот на Собранието на Република Албанија Грамос Ручи, денеска оствари средба со Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери. ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната седница на Комитетот за надворешни работи за нацрт - законот за ратификација на Протоколот за НАТО за пристапување на Република Северна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на албанскиот парлaмент Грамоз Ручи на средбата со македонскиот амбасадор Данчо Марковски најавил брза ратификација на Протоколот за членство на ...
| | веќе видена | слични

– Првиот можен датум за ратификација е следната седмица, 14-ti февруари 2019 година, за кога е закажана седница на Собранието, посочил Ручи, додавајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Грамож Ручи, на 08.02.2019 година го прими македонскиот амбасадор во Тирана, Данчо Марковски. Во фокусот на дискусијата беа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски утре се враќаат во судница да го застапуваат предметот Монструм. Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески веќе започнал со ...
сите 843 | | | веќе видена

Македонија има нови херои, македонските одбојкари одиграа фантастичен меч и ја победија силната селекција на Словенија, втор триумф по ред, но се уште не сме ...
сите 334 | | | веќе видена

Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со ...
сите 181 | | | веќе видена

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 239 | | | веќе видена

Односите кои ги стекнуваме во животот несомнено се најважниот дел од животот. Интеракциите со другите луѓе влијаат и го обликуваат нашиот живот. Постојат ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тоскас: Што ќе се случи ако соседната земја не влезе во НАТО ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: