Топла салата од млади компири

Набрзина » 15 мај, 2013 » Гурман™ Топлата салата од млади компири е прекрасно предјадење. Се приготвува брзо и едноставно, и на тој начин ќе имате доволно време да се посветите на приготвување на ручекот. СОСТОЈКИ (за 2 лица) ендивија 8–10 млади компири мала шолја ореви 5–6 ротквици маслиново масло сол и бибер 2 лажици милерам оцет балсамико 100 гр дробено сирење ПРИГОТВУВАЊЕ Чекор 1: исечете ги на половинки или четвртинки компирите и варете ги во солена вода додека не омекнат. Чекор 2: во меѓувреме, исечкајте ги ротквиците на тркалца, а ендивијата исечете ја на помали парчиња. Кога ќе се сварат компирите, ставете ги во сад за сервирање. Зачинете со сол и бибер и додадете милерам. Сите состојки промешајте ги внимателно. Чекор 3: додадете ендвија, ротквици и сечкани ореви. Измешајте и сервирајте. На крај додадете дробено сирење, маслиново масло и оцет балсамико.
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 158 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топла салата од млади компири

Од:
До кого (е-маил):
Порака: