Играчите од Арсенал дадоа подршка за Шуми

Фудбалерите од Арсенал по натпреварот со Кардиф го подржаа Михаел Шумахер, кој во Франција се бори за неговиот живот по инцидентот кој му се случи на скијање.Фотографијата со подршка за седумкратниот Формула 1 шампион ја постави Лукас Подолски, а на неа неколку фудбалери од Топчиите држат маица на која пишува: “Бидо подобар побрзо Шуми” …
| | веќе видена | слични

На бројните личности кои му искажаа поддршка на тешко повредениот Михаел Шумахер им се придружија и фудбалерите на Арсенал. Непосредно по победата над Кардиф и враќањето на врвот на табелата во Премиер, "топчиите" се собраа во соблекувалната и на интересен начин му испратија порака за заздравување на седумкратниот светски првак во Формула 1. На општествената мрежа Фејсбук неговиот сонародник Лукас Подолски објави фотографија на која заедно со соиграчите држи маичка на која пишува "Оздрави побрзо, Шуми". Покрај фотографијата од соблекувалната Подолски напиша: "Тежок натпревар, важна победа и пак сме на врвот. Но, нашите мисли се со тебе, Михаел. Се најубаво ти посакува целиот тим на Арсенал. Полди". Подолски и Шумахер се добри пријатели, а Михаел во акција на навивачите дури уплати пари за трансферот на Подолски од Баерн (М) во Келн во 2009 г.
| | веќе видена | слични

И фудбалерите на лондонски Арсенал се приклучија на бројните поддршки кои доаѓаат од сите страни на светот за брзо опоравување на Михаел Шумахер по тешката несреќа за време на рекреативно скијање. „Топчиите“ предводени од германските репрезентативци Мертесакер и Подолски посакаа легендата на Ф1 што побрзо со своето закрепнување да го израдува целиот свет.
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Арсенал предводени од Лукас Подолски заеднички изразија поддршка за 7-кратниот формула 1 шампион Михаел Шумахер. „Топџиите“ по натпреварот против Кардиф на Емирати стадионот во Лондон, позираа во соблекувалната со маица на која пишуваше „Get Well Soon Schumi“, а фотографијата Лукас Подолски ја објави на својот Facebook профил. Според последните информации состојбата на Шумахер е стабилна, но тој останува во медицински предизвикана кома. Тој се здоби со повреда на главата при скијање во швајцарските Алпи минатата недела и до ден денешен е во кома.
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 296 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 290 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска, кандидатката за Претседател на Република Северна Македонија, на својот ФБ профил објави фотографија на која е со првиот ...
сите 162 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Играчите од Арсенал дадоа подршка за Шуми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: