Оглас за вработување: Пицерија Via Sacra има потреба од помошници за работа во кујна

Охрид, 23. јули 2018 (Inpress) – Охридската пицерија Via Sacra, која се наоѓа веднаш до црквата „Св. Софија“ распишува оглас за вработување. Пицеријата има ...
| | веќе видена | слични

Доколку сте во потрага по работа, во соработка со Факултети за денес избравме топ три огласи за вработување. *Оглас за вработување во Спорт Висион... Се бара ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 282 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 489 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оглас за вработување: Пицерија Via Sacra има потреба од помошници за работа во кујна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: