„Топ чанел“: Гласањето за разрешување на претседателот Мета до крајот на месецов

Анкетната комисија, формирана од албанскиот Парламент која ќе ги испитува наводните повреди на Уставот од страна на претседателот Илир Мета, се чини дека нема ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии
9 копии
6 копии

Лидерот на опозициската Демократска партија (ПД) Љуљзим Баша, по средбата со шефот на државата, Илир Мета, како и средбата со лидерите на политичките партии од ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Со изненадувачки потег, анкетната комисија одлучи да се обрати до Венецијанската комисија за прашањето за разрешување на претседателот Илир Мета. Комисијата, ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот претседател Илир Мета врати уште еден закон на повторно разгледување во Собранието. Мета го вратил Законот за материјалните резерви на албанската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Голем дел од жителите на Свети Николе се во карантин, откако бројот на заболени од корона значително порасна. Според статистиката, во текот на вчерашниот ден ...
сите 796 | | | веќе видена

Ние жените сме храбри гласноговорници во сите сфери на општественото живеење. Ако до пред некоја година сите гледаа со сомнеж кога една жена ќе започне ...
сите 147 | | | веќе видена

На јутјуб каналот „Обнова на режимот“, денеска се објавени четири нови аудио снимки на кои се слуша гласот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој, ...
сите 83 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 149 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 40 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Штип, на последниот ден од кампањата, што туку завршивме со трибината со здравствени работници, односно со медицинскиот персонал, ни ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Топ чанел“: Гласањето за разрешување на претседателот Мета до крајот на месецов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: