Дигиталните платформи некогаш и денес: Weekend открива како да ги задоволиме потребите на читателите на порталите

Загреб, 21 август 2018 – Печатените медиуми некогаш на своите интернет портали ја имаат објавувано скоро истата содржина како во своите весници. Денес ...
| | веќе видена | слични

Каблите се сечат, традиционалната телевизија пополека оди во заборав, а е маил пораките се загрозени од брзите и ефикасни апликации за текстуални пораки. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 212 | | | веќе видена

Имал само 21 година кога се оженил со Карлеуша.Душко Тошиќ станал популарен фудбалер со дваесет години. Тогаш и започнала во нагорна линија неговата кариера.Во ...
сите 179 | | | веќе видена

Опозицијата категорично бара да го види конечниот и пречистен текст на македонскиот устав со се вметнатите измени, власта уверува дека нема ништо спорно и дека ...
сите 81 | | | веќе видена

Во моментот додека се води дебата за Преспанскиот договор на пленарна седница во грчкиот Парламент, грчките медиуми цитираат делови од договорот. Дел од ...
сите 71 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дигиталните платформи некогаш и денес: Weekend открива како да ги задоволиме потребите на читателите на порталите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: