ТОП 10 нелегално „симнати“ филмови за 2011 година

Ова подолу е ТОП 10 листата на филмови кои во САД имаат најголем број нелегални превземања преку торентите во 2011 година. Топ листата на Torrent Freak покажува и дека Американците имаат навистина лош вкус. На прво место кај „пиратите“ се наоѓа Fast Five, петтото продолжение на серијалот “The Fast and the Furious” со Вин Дизел со 9,3 милиони превземања. Од друга страна, на вистинскиот американски бокс офис оваа година шампион е Хари Потер. Според листата, Американците очигледно не сакаат да дадат пари да видат филм кој знаат дека не го бива, ама ќе го погледнат во секој случај. Топ листата е подолу:
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 308 | | | веќе видена

Филип Петровски на вечерашното гостување на Канал 5 го обвини раководството на ВМРО-ДПМНЕ за двојна игра во однос на уставните измени и рече дека за вчерашниот ...
сите 85 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 169 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 271 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 214 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТОП 10 нелегално „симнати“ филмови за 2011 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: