Тони Надал:”Рохус е имбецил и пред се вулгарен”

2 копии

Кон средината на јануари 2013, белгијанецот Кристофер Рохус ги изрази своите сомнежи во врска со Рафаел Надал и неговото наводно допингување. Ова беше неговата изјава: “Антидопинг контролата не е ригорозна, по мое мислење и тие не можат да докажат ништо. И што се однесува до Рафаел Надал, тоа се само шпекулации но сите си го поставија истото прашање:”Како може да биде во толку добра форма на Ролан Гарос а веќе наредниот месец не може да игра? Тоа ги прави работите сомнителни но немаме докази, нормално”. Два месеци подоцна дојде одговор од Тони Надал, тренерот на седумкратниот шампион на Ролан Гарос. Во интервју за “puntodebreak.com”, вујкото на Рафа беше категоричен:” Покрај тоа што е имбецил, Рохус е и вулгарен. Навистиан е имбецил бидејќи ако знаеше нешто тогаш требаше и да каже. Јас мислам дека морал да знае дека Рафаел никогаш во неговиот живот нема земено допинг а нема ни да земе и го наоѓам ова за неверојатно што еден ваков идиот може да каже вакви работи. Што се однесува до антидопинг контролата, Тони ...
| | веќе видена | слични

Против сите ривали од актуелниот Топ 10 шпанскиот тенисер е во плус, со Новак Ѓоковиќ, прворангираниот на АТП во 33 меча забележа 19 победи, а најубедливо против Гаске 10:0. Надал се врати во голем стил, освојувајќи три турнири по ред, вклучувајќи го и оној во Индијан Велс, иако бетонот не му е омилена подлога. Ги победи Федерер во четвртфинале, Бердих во полуфинале и Дел Потро во финале. Сите тројца припаѓаат на самиот светски врв, како и Рафа кој брилјира по седуммесечната пауза поради повреда на коленото. Надал моментно по бодовите е далеку од врвот на АТП листата, но има позитивен скор со сите играчи кои моментно се наоѓаат на листата. Дури и против Ноле кој во 2011-та година забележа серија победи против Шпанецот, но Рафа има позитивен учинок. Погледнете каков биланс има Надал против десетте најдобри тенисери на светот: Надал-Ѓоковиќ 19:14 Надал-Федерер 19:10 Надал-Мареј 13:05 Надал – Дел Потро 8:2 Надал-Цонга 07:03 Надал-Ферер 17:04 Надал-Бердих 13:03 Надал Типсаревиќ 3:0 Надал-Гаске 10:00
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тони Надал:”Рохус е имбецил и пред се вулгарен”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: