Коѕијас: Го решивме спорот со името со Северна Македонија

6 копии

На позитивните пораки на првите луѓе на Европската Унија, Обединетите Нации, Стејт Департментот, попладнево се придодаде и Русија, со што пропадна митот за ...
| | веќе видена | слични

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров на заедничката преконференција во Москва со грчкиот колега Коѕијас изрази надеж дека договорот за новото име на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, кој денеска во Москва имаше средба со грчкиот колега Никос Коѕијас, рече дека Русија ќе го поддржи ...
| | веќе видена | слични

ГРОМ се огласија по прес-конференцијата на премиерот Заев на која тој кажа дека името Северна Македонија е решението до кое дошле со грчкиот колега Ципрас. - ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Скопје, 14 октомври 2018 Сите измислици на раководството на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, сите лажни вести паднаа во вода. Уставните измени доставени во ...
сите 161 | | | веќе видена

Со резултат на Македонија од 0,51 на глобално ниво во најновиот индекс за човечки капитал, нашата држава е рангирана најниско меѓу развиените земји, според ...
сите 98 | | | веќе видена

Наставник од Делчево кој предавал етика е фатен со дрога. Просветниот работник заврши во притвор откако полицијата во неговиот дом пронашла поголема количина ...
сите 53 | | | веќе видена

Германски автобус денеска удри во метална ограда на автопат во јужна Швајцарија, при што неколку патници се здобиле со тешки повреди. – Автобусот, со околу 40 ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коѕијас: Го решивме спорот со името со Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: