Толксдорф за ДВ: Германските инвестиции во Македонија ќе растат

2 копии
8 копии

Делегацијата на германското стопанство во Македонија смета дека новиот закон за зголемување на минималната плата ќе влијае негативно врз атрактивноста на ...
| | веќе видена | слични

Анкета спроведена од Германската стопанска комора покажува противење на компаниите за носење на Закон за минимална плата. Делегацијата на германското ...
| | веќе видена | слични

Анкетата спроведена од Делегацијата на германското стопанство во Македонија покажала дека 15 проценити од анкетираните компании зголемувањето во висина од 10 ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот монетарен фонд препорачува надлежните да бидат претпазливи при ново ад хок зголемување на минималната плата . Од таа институција сметаат дека тоа ...
| | веќе видена | слични

Зглемувањето на минималната плата ги даде посакуваните резулати, тврди министерката Царовска. Вели дека ниту една политика на владата не се носи ад хок. Целат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 437 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не сака да го сфати сериозно францускиот претседател Емануел Макрон од проста причина што Македонија и да го помине процесот на притстапни ...
сите 334 | | | веќе видена

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган пред средбата со рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека Анкара после средбата ќе преземе понатамошни чекори ...
сите 577 | | | веќе видена

Вчера во 16.55 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, во близина на крстосница со регионален пат за Битола, патничко возило „југо“, со кичевски регистарски ...
сите 272 | | | веќе видена

Незаконито обезбедени докази се клучниот елемент кој го спорат адвокатите на Катица Јанева во обвинението кое Вилма Рускоска го поднесе за „Рекет“, пишува ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Толксдорф за ДВ: Германските инвестиции во Македонија ќе растат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: