Културно-забавна - Рап на Античкиот театар во Охрид

Хипхоп-составот „Токсикологија“ на 23 јули најавува голем концерт на Античкиот театар во Охрид. Концертот на овој хипхоп-состав ќе почне во 20 часот, а како гостин е најавен македонскиот рапер Тони Зен. По успешните концерти „Хип-хоп револуција“ од 2009 година и „Јас сум хип-хоп“ од минатата година, кои се одржаа во Античкиот театар, овој концерт е најавен во знакот на хип-хопот кој треба да го размрда Охрид. На сцената на Античкиот театар во составот на „Токсикологија“ ќе се претстават Скит Скитара, Пука Козметика, Сиги, Желе, АцеНЛ, Џоле, Слаткаристика, Диџеј Номадузз, Диџеј Димитри Је Ја, Соба 2 и Кацар. Покрај одличната хипхоп-музика од „Токсикологија“, најавени се и голем број изненадување за присутните. Билетите за овој концерт ќе се најдат во продажба од 1 јули. Се до 16 јули влезницата за концертот на „Токсикологија“ ќе чини 250 денари. Од 17, па до денот на концертот ќе чинат 350 денари, додека, пак, на самиот ден на концертот ќе чинат 450 денари.
| | веќе видена | слични

Токсикологија Мјузик за ова лето најавува незаборавна хип-хоп журка што ќе се одржи на 23 јули на Антички театар во Охрид со почеток во 20 часот. По успешните концерти "Хип-хоп револуција" од 2009 година и "Јас сум хип-хоп" од минатата година што се одржаа на истот датум во Античкиот театар, нема сомнеж дека ова ќе биде уште еден од низата брилијатни концерти. Веќе преминува во традиција и 23 јули ќе прерасне во датум кога Македонија е во знакот на хип-хопот, размрдана во бисерниот Охрид од фантастичните скопјани. На сцената ќе се придружи Тони Зен како дел од најдобрата македонска рап екипа Токсикологија. Поконкретно, свое музичко преставување ќе имаат Скит Скитара, Пука Козметика, Сиги, Желе, АцеНЛ, Џоле, Слаткаристика, Дј Номадузз, Дј Димитри Је Ја, Соба 2 и Кацар. Во рамките на револуционерниот хип - хоп концерт покрај квалитетната "Ново Лисичарска" музика ќе следува и изненадување за присутните. Влезниците ќе бидат пуштени во продажба од 1 јули "Во продажните мрежи на TOBACCO и Together низ ...
| | веќе видена | слични

По успешните концерти „Хип-хоп револуција“ од 2009 година и „Јас сум хип-хоп“ од минатата година што се одржаа на истот датум во Античкиот театар, нема сомнеж дека ова ќе биде уште еден од низата брилијатни концерти. Веќе преминува во традиција и 23 јули ќе прерасне во датум кога Македонија е во знакот на хип-хопот, размрдана во бисерниот Охрид од фантастичните скопјани. На сцената ќе се придружи Тони Зен како дел од најдобрата македонска рап екипа Токсикологија. Поконкретно, свое музичко преставување ќе имаат Скит Скитара, Пука Козметика, Сиги, Желе, АцеНЛ, Џоле, Слаткаристика, Дј Номадузз, Дј Димитри Је Ја, Соба 2 и Кацар. Во рамките на револуционерниот хип - хоп концерт покрај квалитетната „Ново Лисичарска“ музика ќе следува и изненадување за присутните. Влезниците ќе бидат пуштени во продажба од 1 јули „Во продажните мрежи на TOBACCO и Together низ Македонија!“. Цените се следни: - Од 01.07 до 16.07 - 250 ден. - Од 17.07 до 23.07 - 350 ден. - Вечерта на 23ти со почеток од 19 часот - 450 ден. на ...
| | веќе видена | слични

Скопската хипхоп-формација „Токсикологија” традиционално најавува уште една спектакулартна хипхоп-журка, која ќе се одржи на 23 јули на Антички театар во Охрид со почеток во 20 часот. На сцената на Антички театар ќе настапат хипхоп-артистот Тони Зен, Скит Скитара, момците од „Пука козметика”, Сиги, Желе, Аце НЛ, Џоле, Слаткаристика, диџеј Номадузз, диџеј Димитри Је Ја, Соба 2 и Кацар. Во рамките на револуционерниот хипхоп-концерт покрај квалитетната „новолисичарска” музика ќе следува и изненадување за присутните, најавуваат организаторите „Токсикологија мјузик”. Влезниците за овој хипхоп-хепенинг ќе бидат пуштени во продажба од 1 јули, а може да се купат во продажните мрежи на „Тобако” и „Тугедер” низ Македонија. До 16 јули влезницата ќе биде 250 денари, до 23 јули по 350 денари, а на врата на концертот по 450 денари. Дополнително за најсреќните, ќе бидат пуштени 20.000 флаери, од кои 4.000 флаери ќе бидат со одреден жиг со кој ќе може да се рефундираат 50 денари од цената на билетот на влезот на Антички ...
| | веќе видена | слични

Повеќечлената хипхоп-формација „Токсикологија“ на 23 јули ќе одржи голем концерт во Античкиот театар во Охрид Свое музичко претставување ќе има и Кацар За момците ова ќе биде трето претставување во изминативе три години на оваа локација. Во 2009 година тие го одржаа концертот наречен „Хипхоп-револуција“, а минатата година настапот беше насловен „Јас сум хипхоп“, кој беше на истиот датум. Тие најавуваат дека токму 23 јули може да прерасне во датум кога Македонија ќе биде во знакот на хипхопот, размрдана во бисерниот Охрид од фантастичните скопјани. На годинешниот концерт во Античкиот театар, на сцената ќе се појави и Тони Зен како дел од најдобрата македонска рап-екипа „Токсикологија“. Освен него, свое музичко претставување ќе имаат Скит Скитара, Пука Козметика, Сиги, Желе, АцеНЛ, Џоле, Слаткаристика, диџеј Номадуз, диџеј Димитри Је Ја, Соба 2 и Кацар. Влезниците за концертот ќе бидат пуштени во продажба од 1 јули, а ќе може да се набават на сите продажни места на салоните „Тобако“ и „Тугедар“ низ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис по состанокот со неговите потпретседатели, ги брифираше новинарите за донесените одлуки во врска со процесот на ...
сите 406 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Скопските општини не ги почитуваат препораките на градската администрација. И покрај екстремното загадување дозволуваат на терен се уште да траат градежните ...
сите 210 | | | веќе видена

Во среда во 10 часот по локално време во грчкиот Парламент ќе почне расправата за ратификација на Договорот од Преспа, додека негова ратификација треба да има ...
сите 109 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, вели дека Законот за употреба на јазици е противуставен. Според него, тој е донесен во нелегална процедура и ...
сите 305 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - Рап на Античкиот театар во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: