Интер добива нов одбрамбен ѕид?

Според последните информации кои пристигнуваат од Италија, екипата од Милано, Интер е заинтересирана за уште еден дефанзивец од англиското првенство, Томас Вермален. Репрезентативецот на Белгија, не е во плановите на Арсен Венгер, и во последно повеќе седи на клупата за резерви, отколку во првите 11. Уште во јануарскиот преоден рок имаше шпекулации дека може да замине, но Венгер некако успеа да го сочува во екипата. Но, заради малата минутажа која ја добива, Вермален може лесно да прифати трансфер во Интер. Друг клуб од Италија кој е заинтересиран за Вермален е Наполи, но Интер моментално е финансиски помоќен од Наполи и има предност во евентуалниот трансфер. Единствени кои произлегоа со некаква сума, се Calciomercato, кои кажуваат сума од 14 милиони фунти, со цел да се обезбедат услугите на Белгиецот. Покрај трансфер на Вермален, се шпекулира дека Интер за време на летниот преоден рок ќе се обиде да ги доведе Немања Видиќ и Патрис Евра, со што би се добил комплетно нов изглед на дефанзивната линија на тимот.
| | веќе видена | слични

Првиот човек на италијанскиот фудбалски клуб од „Џузепе Меаца“, Ерик Тохир, изјави дека преселбата на Србинот Немања Видиќ во милански Интер е речиси сигурна. Капитенот на Манчестер Јунајтед ќе настапува во Премиер лигата сезонава, а Тохир има желба да го намами искусниот српски фудбалски интернационалец во Градот на модата. „Сега можам да кажам дека голем дел од работите околу трансферот се подготвени. Кога ќе биде наш, ние тоа ќе го официјализираме“, вели Тохир за официјалната интернет-страница на својот клуб. Видиќ одлучи дека по осум и пол години на „Олд Трафорд“ да прифати друга понуда, а веројатно токму од „Нероаѕурите“. Со Јунајтед има освоено 15 титули, од кои пет во Премиер лигата, трофеј во Лигата на шампиони, три Лига купови, пет Комјунити шилд наслови и славје на Светско клупско првенство. Досега има настапувано за Спартак од Суботица и од Москва, како и за Црвена Ѕвезда.
| | веќе видена | слични

Претседателот на Интер, Ерик Тохир потврди дека доаѓањето на капитенот на Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ на „Џузепе Меаца“ е скоро завршена работа. На Видиќ му завршува договорот со Јунајтед на крајот од сезоната, а Интер му понуди двегодишен договор и преговорите се во завршна фаза. „Мoжам да кажам дека 90 проценти од работата е завршена по повод доаѓањето на фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ. Ќе објавиме кога ќе биде комплетиран трансферот“, изјави Тохир за италијанските медиуми. Видиќ на почетокот од овој месец објави дека по осум и пол години го напушта Манчестер Јунајтед затоа што сака нови предизвици, и потенцираше дека ќе игра во друг шампионат. Со „црвените ѓаволи“ освои 15 трофеи, од кои пет трофеи во Премиер лигата, Лига на шампионите, три во Лига купот, пет Комјунити Шилд и Светското клупско првенство.
| | веќе видена | слични

Претседателот на Интер, Ерик Тохир денеска во изјава за италијанските медиуми ги потврди шпекулациите кои го поврзуваа неговиот тим со ангажман на сегашниот капитен на Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ. Новопечениот мандатар на „нераѕурите“ соопшти дека двете страни се многу блиску до договор со кој Интер би добил екстра засилување во одбраната од почетокот на наредната натпреварувачка сезона. - Можам да ви кажам дека Видиќ веќе 90% е на „Џузепе Меаца“. Кога сите детали од договорот ќе бидат при крај, дополнително ќе ја споделиме информацијата со медиумите, - кратко изјавил околу ова прашање Тохир кој во продолжение додал дека тимот заиграл многу подобро по доаѓањето на Бразилецот Ернанес во последниот ден од изминатиот зимски преоден рок. - Ернанес му донесе една нова димензија на тимот. До сега многу често се обидувавме да го загрозиме противникот преку крилнита напаѓачи, а сега имаме одлична опција и во средината на теренот, - додал индонезискиот газда на Интер."
| | веќе видена | слични

Легендарниот фудбалер на Милан и миленик на најверните фанови на седумкратниот европски клупски шампион, Џенаро Гатузо откри дека нема да ја одбие евентуалната понуда да биде тренер на најголемите ривали на Милан, Интер и Јувентус. „Пред неколку дена добив понуда од еден клуб кој се натпреварува во Малезија. Ја одбив нивната понуда, ќе останам во Италија до месец јуни. Секогаш сум расположен да бидам тренер на Глазгов Ренџерс, но сакам да бидам тренер и на друго место. Јувентус или Интер? Не ми се верува дека сега би биле заинтересирани за моите услуги, но нема да ги одбијам евентуалните понуди. Тоа е непрофесионално иако сум и ќе бидам најверен фан на Милан. Да бев фудбалер, сигурно ќе ја одбиев понудата на Интер или таа на Јувентус, но не е така кога си тренер”, изјави Гатузо.
| | веќе видена | слични

Ерик Тохир, познатиот бизнисмен од Индонезија и сопственик на италијанскиот калчо гигант Интер го привлече вниманието на фудбалската јавност со изјавата дека може да потврди, но само со 90 oтсто сигурност, дека српскиот интернационалец од редовите на Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ, ќе биде првата летна аквизиција на „нероазурите”. „Кога е во прашање најавениот трансфер на Видиќ, јас можам да потврдам дека со 90 отсто сигурност, Видиќ ќе биде нов фудбалер на Интер. Кога ќе ги дефинираме и последните детали од посакуванта соработка, ќе соопштам дека Видиќ и дефинитивно е најнова аквизиција на Интер. Сега можам да потврдам дека сме седнати на преговарачката маса и малку фали за да најдеме заеднички јазик”, изјави сопственикот на Интер.
| | веќе видена | слични

Репрезентативецот на Словенија и прв голман на италијанскиот калчо гигант Интер, Самир Хандановиќ е убеден дека “нероазурите” можат многу да профитираат доколку како точна се покаже последната шпекулација дека српскиот интернационалец од редовите на Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ ќе се пресели на “Џузепе Меаца” на стартот од летниот преоден рок. “Лично не го познавам Видиќ, но неговата кариера ќе даде одговор на прашањето за каков фудбалер станува збор. Ако како точна се покаже информацијата дека ќе биде летна аквизиција на Интер тогаш можам да кажам дека Интер ќе биде уште посилен во следната сезона. Дали сум среќен поради шпекулацијата дека сум желба на каталонскиот гигант Барселона? Мислам дека секој фудбалер ќе биде среќен доколку за неговите услуги покаже тим каков што е Барселона. Знам дека имаше интерес во минатото, но јас сум среќен во Милано. Јас можам да се доживеам како фудбалер на Интер”, изјави Хандановиќ.
| | веќе видена | слични

Капитенот во заминување на Манчестер Јунајтед Немања Видиќ во летниот преоден рок се очекува да го засили Интер и да потпише две годишен договор со клубот од Милано.  Хандановиќ смета дека Интер со Видиќ би бил многу посилен и поквалитетен тим. „Лично не го познавам Видиќ , но неговата кариера зборува сама за себе: Со него во тимот Интер би бил многу посилен“, изјави репрезентативниот голман на Словенија Хандановиќ. Инаку токму голманот на Интер Самир Хандановиќ  се поврзува со Барселона, медиумите  подолг период шпекулираат дека каталонскиот гигант е заинтересиран за голманот на Интер Хандановиќ. -Дали ми ласка интересот  од Барселона?  Мислам дека секој фудбалер би бил почестуван од такво повик, но морам да кажам и дека многу сум среќен во Милано и не размислувам на заминување од Интер, порача Хандановиќ . 
| | веќе видена | слични

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 204 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 197 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена

Сите одговорни за несреќата кај Ласкарци треба да излезат пред судот на правдата, порачаа денеска од Алијанса за Албанците. Пратеникот на оваа партија Сурија ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интер добива нов одбрамбен ѕид?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: