Младите лекари иднината ја гледаат во Европа


6 копии

Младите лекари и специјализанти уште ја чекаат ветената плата. Иако им беше ветено дека од овој месец на нивните сметки ќе легнат парите за нивната работа сè ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Под итно се потребни реформи во здравствениот систем, доколку не сакаме да останеме без медицински кадар. Јавна тајна е дека студентите на медицина, паралелно ...
| | веќе видена | слични

Струмичката болница кубури со лекари специјалисти. Детското одделение веќе извесен период функционира само со двајца педијатри кои преку ден дежураат. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 163 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Младите лекари иднината ја гледаат во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: