Академик Ќулавкова за Алфа: референдумот за името и евроинтеграциите се различни и не треба да се спојат

2 копии

Тодор Петров, претседателот на СМК тврди дека владата со политичко насилство, прекршувајќи ги сите претходно постигнати договори меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, го ...
| | веќе видена | слични

Пишува Тодор ПЕТРОВ Ме поттикна интервјуто на Христијан Мицкоски во Јади Бурек“ на ТВ СОНЦЕ од 12 јули 2018 година! И, бидејќи повторувањето е мајка на ...
| | веќе видена | слични

ПО ФАШИСТИЧКИТЕ УЦЕНИ НА ЕУ И НАТО, ПРЕТСЕДАТЕЛСКОТО ВЕТО НА ЗАКОНОТ И СПОГОДБАТА ДИМИТРОВ-КОЅИАС Е СПАС НА НАЦИЈАТА И ДРЖАВАТА ОД ВЕЛЕПРЕДАВСТВОТО НА ВЛАДАТА! ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 435 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 146 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 175 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Академик Ќулавкова за Алфа: референдумот за името и евроинтеграциите се различни и не треба да се спојат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: