Твитер „гори“ по номинациите за Оскар - никој не верува како овој филм не се номинираше


2 копии

По номинациите за наградите Оскар, не се сите воодушевени од изборот. На листата номинирани не се најдоа некои познати имиња од А-листата. По ...
| | веќе видена | слични

( Фото: Getty images ) Годината што е зад нас, најблаго кажано, беше невообичаена за Холивуд – полна со скандали, борби за човекови права, отпор и ...
| | веќе видена | слични

Македонската компанија за визуелни ефекти и анимација „Фх3х“ работеше на три од петте номинирани филмови за „оскар“ во категоријата за најдобри визуелни ...
| | веќе видена | слични

Филмот „The Shape of Water“ на режисерот Гилермо Дел Торо доби најмногу номинации за наградата „Оскар“ за оваа година. Филмот е номиниран во категориите ...
| | веќе видена | слични

Американската филмска академија ги објави филмовите номинирани за најпрестижната филмска награда Оскар во сите категории. Петте номинирани филмови за наградата ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 60 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 60 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Петар Арсовски вели најголемиот притисок сега е врз Владата и институциите од кои се очекуваат одговори - како Груевски успеал ја ...
сите 208 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 120 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Твитер „гори“ по номинациите за Оскар - никој не верува како овој филм не се номинираше

Од:
До кого (е-маил):
Порака: