Спајдермен во неволја!

Спајдермен во неволја! И овојпат - неговите супермоќи нема многу да му помогнат. Филмскиот Спајдермен, односно - актерот Тоби Мегваер е обвинет дека учествувал во нелегални партии на покер со високи влогови. Тоби не бил единствениот - на тајните покер турнири одржувани во ексклузивни хотели како „Four Seasons“ и „Beverly Hills“ учествувале и Бен Афлек, Леонардо ди Каприо и Мет Дејмон. Но, барем засега, само Тоби има проблеми. И тоа поради фактот што победувал. Во една од партиите на тексашкиот „holdem“ покер, актерот освоил 300.000 долари од озлогласениот Бред Радермен. Проблемот е во тоа што Бред неодамна од своите инвеститори проневери 25 милиони долари, па трагата на тие пари - ги довела истражителите до 300.000 кои му биле исплатени на филмскиот Спајдермен. Радермен е во затвор, но оштетените странки сега бараат парите кои Мегваер ги добил од него да бидат вратени на вистинските сопственици, бидејќи бизнисменот се коцкал со нивните пари. Дели Спајдермен ќе се избори и со оваа неправда?
| | веќе видена | слични

Актерот Тоби Мекгваер е осомничен дека учествувал на илегални турнири во покер, на кои, во периодот од 2006 до 2009 година најверојатно освоил неколку милиони долари. Звездата на филмот Спајдермен е осомничен дека учествувал на турнири кои се организирале на Беверли Хилс. Бил одржувани во приватни станови или во луксузни хотели, а меѓу учесниците се споменуваат и Леонардо ди Каприо, Мет Дејмон и Бен Афлек, кои за сега не се обвинети. Во судските документи се наведува дека турнирите биле ексклузивни настани, достапни само на гости со покани, меѓу кои се наоѓале познати личности, бизнисмени и адвокати, а Тоби се споменува како многу чест учесник. Коцкањето без дозвола е илегално во Калифорнија, па доколку се докаже неговата вина, Тоби ќе мора да ја врати целата сума која ја освоил, а за која се претпоставува дека изнесува повеќе милиони долари.
| | веќе видена | слични

Останато

Потпретседателот изрази силна поддршка за Договорот од Преспа, кој кога ќе биде имплементиран ќе доведе до поголема сигурност и просперитет за целиот регион. ...
сите 279 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спајдермен во неволја!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: