Тоа е студ: Што се случува кога ќе истурите студена вода на минус 30 степени!


ВИДЕО:Тоа е студ: Што се случува кога ќе истурите студена вода на минус 30 степени! Источниот брег на Канада и Соединетите Аемрикански Држави е зафатен со бран на исклучително судено време. Колку е таму всушност студено, покажува и видеото на кое една млада жена извршува своевиден експеримент. И додека кај нас се уште се водат дебати дали оваа зима ќе биде најстудената до сега, во Канада е сосема нормално температурата во декември да се спушти и до 30 степени под нулата. Погледнете колку е очигледен студот во Канада и САД.
| | веќе видена | слични

Останато

Крадењето на дисковите со снимките од безбедносните камери во Собранието од страна на обвинетите Сашо Марковски и Оливер Радулов било по наредба на директорот ...
сите 258 | | | веќе видена

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 88 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 182 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 180 | | | веќе видена

На 30 септември ќе имаме референдум и гласачкo-избирачка битка. Според планот увезен од странство, бој ќе бијат космополитите, кои се веќе дел од ЕУ и од НАТО, ...
сите 69 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тоа е студ: Што се случува кога ќе истурите студена вода на минус 30 степени!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: