Викендов вистинска пролет - следната недела промена која нема да ви се допадне

2 копии

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, на повеќе места значително облачно, особено на југот. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, на повеќе места значително облачно, особено на југот. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец.Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од 11 до 16 степени.Во Скопје времето ќе биде облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец.Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе достигне до 15 степени.До недела времето ќе биде стабилно и суво. За време на викендот времето ќе биде претежно сончево и значително потопло. Од понеделник ќе преовладува променливо облачно време со локален дожд и појава на грмежи.
| | веќе видена | слични
14 копии

Времето денска променливо облачно со сончеви периоди, топло и доста ветровито. Ќе дува засилен повремено силен јужен ветер (над 80км/ч, а на планините и над 100км/ч). Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи. Највисоката темература ќе достигне од 18 до 25 степени. Утре претежно облачно со повремен пороен дожд и ретки грмежи, особено повеќе врнежи се очекуваат во источните и североисточните делови на земјава. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе се спушти во интервалот од 5 до 11,а највисоката температура ќе достигне од10 до 18 степени. Во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време со кратки сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, а на планините врнежите ќе бидат од снег. Од среда се очекува позначително заладување со умерен северен ветер, а ќе има повремени врнежи од дожд и снег, освен во крајните југоисточни делови каде ќе бидат претежно од дожд. Related
| | веќе видена | слични

Утринската температура ќе се движи од четири до 11 степени, а дневната од 15 до 24 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, топло и доста ветровито. Ќе дува засилен, повремено силен јужен ветер. Утринската температура ќе достигне до осум, а дневната температура до 25 степени. Во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време со кратки сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, а на планините врнежите ќе бидат од снег. В недела и понеделник на места врнежите ќе бидат пообилни. Од среда се очекува позначително заладување со умерен северен ветер, а ќе има повремени врнежи од дожд и снег, освен во крајните југоисточни делови каде ќе бидат претежно од дожд.
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, топло и доста ветровито, а температурата ќе се искачи до 25 степени. Ќе дува засилен јужен ветер со брзина од 80 километри на час, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи. Во недела се очекуваат врнежи од дожд и слаб до умерен ветер од јужен правец и температура од 10 до 18 степени. Потоа во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време со кратки сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, а на планините врнежите ќе бидат од снег. Во недела и понеделник на места врнежите ќе бидат пообилни. Од среда се очекува позначително заладување со умерен северен ветер, а ќе има повремени врнежи од дожд и снег, освен во крајните југоисточни делови каде ќе бидат претежно од дожд.
| | веќе видена | слични

Денеска во текот на денот ќе дува засилен, повремено силен јужен ветер (над 80 км/час) што ќе услови транспорт на песок и прашина од северните делови на Африка. Дневните температури ќе бидат значително повисоки, на повеќе места ќе достигнат над 20 степени. Денеска кон крајот на денот и во недела ќе има локална појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Потоа во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време со кратки сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, а на планините врнежите ќе бидат од снег. Во недела и понеделник на места врнежите ќе бидат пообилни. Од среда се очекува позначително заладување со умерен северен ветер, а ќе има повремени врнежи од дожд и снег, освен во крајните југоисточни делови каде ќе бидат претежно од дожд.
| | веќе видена | слични
2 копии

По релативно топлото, но облачно време подгответе се за дождови. Во сабота во текот на денот ќе дува засилен повремено силен јужен ветер што ќе предизвика значително повисоки дневни температури. Од сабота попладне и во недела ќе има врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни. Врнежи со променлив интензитет ќе има и во наредните денови, а на повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Температурите ќе бидат во опаѓање.
| | веќе видена | слични

До крајот на денот променливо облачно време, во крајните западни делови со повремен дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од јужен правец. И утре во текот на денот ќе дува засилен повремено силен јужен ветер што ќе предизвика значително повисоки дневни температури. Брзината на ветерот ќе биде и над 80 км/ч, а на планините над 100 км/ч. Утре кон крајот на денот и во недела ќе има локална појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Related
| | веќе видена | слични

За оние кои се надеваа дека тмурното време ќе се задржи само викендов, следува разочарување. Кон крајот на денот и во недела ќе има локална појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Но, ова не е сѐ. Времето ќе продолжи да изненадува и понатаму. Засилен ветер, кој повремено ќе надминува 80 километри на час и ќе услови транспорт на песок и прашина од северните делови на Африка најавуваат метеоролозите за утре. Дневните температури ќе бидат значително повисоки, на повеќе места ќе достигнат над 20 степени. Кон крајот на денот и во недела ќе има локална појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Потоа во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време со кратки сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, а на планините врнежите ќе бидат од снег. Во недела и понеделник на места врнежите ќе бидат пообилни. Од среда се очекува позначително заладување со умерен северен ветер, а ќе има повремени врнежи од дожд и снег, освен во крајните југоисточни делови каде ќе бидат претежно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дневните температури ќе бидат значително повисоки, на повеќе места ќе достигнат над 20 степени. Кон крајот на денот и во недела ќе има локална појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Засилен ветер, кој повремено ќе надминува 80 километри на час и ќе услови транспорт на песок и прашина од северните делови на Африка најавуваат метеоролозите за утре. Дневните температури ќе бидат значително повисоки, на повеќе места ќе достигнат над 20 степени. Кон крајот на денот и во недела ќе има локална појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Потоа во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време со кратки сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, а на планините врнежите ќе бидат од снег. Во недела и понеделник на места врнежите ќе бидат пообилни. Од среда се очекува позначително заладување со умерен северен ветер, а ќе има повремени врнежи од дожд и снег, освен во крајните југоисточни делови каде ќе бидат претежно од дожд.
| | веќе видена | слични
5 копии

Засилен ветер, кој повремено ќе надминува 80 километри на час и ќе услови транспорт на песок и прашина од северните делови на Африка најавуваат метеоролозите за утре. Дневните температури ќе бидат значително повисоки, на повеќе места ќе достигнат над 20 степени. Кон крајот на денот и во недела ќе има локална појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Потоа во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време со кратки сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, а на планините врнежите ќе бидат од снег. Во недела и понеделник на места врнежите ќе бидат пообилни. Од среда се очекува позначително заладување со умерен северен ветер, а ќе има повремени врнежи од дожд и снег, освен во крајните југоисточни делови каде ќе бидат претежно од дожд. (МИА)
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Функцијата на Претседател на Републиката не е супститут на Владата. Оваа Влада ќе плати насоро висока цена за својата неспособност, неработење, индолентност, ...
сите 121 | | | веќе видена

Под влијание на посвежа воздушна маса утре и во четврток ќе се задржи променливо облачно време со слаби локални врнежи од дожд во западните и јужните делови и ...
сите 204 | | | веќе видена

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да ја престигне конкуренцијата. Сега се ...
сите 47 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 102 | | | веќе видена

Француските власти го истражуваат случајот околу постарата жена, учесник на протестот на „Жолтите елеци“ која заработи повреди во налетот на полициските сили ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Викендов вистинска пролет - следната недела промена која нема да ви се допадне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: