Северина ја освои американската публика

Со концертот во Чикаго што се одржа минатиот викенд беше остварување на сонот за најголемата регионална ѕвезда Северина. Таа со нејзините спектакуларни настапи овој пат ја освои американската публика. Преку социјалните мрежи, Северина вели дека никогаш нема да го заборавам она што го даде американската публика. Со голем концерт во хотелот "Hyatt Regency O'Hare", ја започна својата дводневната турнеја, која продолжи следниот ден во Лас Вегас, во салата "The Chelsea", кој веќе беше домаќин на некои од најголемите имиња во светот како Лејди Гага, Боб Дилан , Бруно Марс и други.
| | веќе видена | слични

 Полицистинчните јајници се опишуваат како тивка женска болест, бидејќи симптомите многу често му ги препишуваат на стресот. Заради тоа, многу жени не ни знаат дека имаат полицистични јајници. Доколку се сомневате, ви откриваме 5 не така очигледни знаци дека патите од полицистични јајници. И секако, тоа значи задолжителна посета на гинеколог. 1. Нередовни менструации Доколку немате редовен распоред на ментруација, таа трае предолго или прекратко, време е да побарате совет од гинеколог. 2. Појава на несакани влакненца на чудни места Кај синдромот на полицистични јајници се произведува зголемена количина хормони кои доведуваат до раст на влакната. Доколку одеднаш ви се појават влакненца на места на кои никогаш претходно не сте ги имале, размислете за причината. 3. Претерана појава на акни и мозолчиња Хормоните исто така може да доведат до претерано излачување на масти кои ги запушуваат порите, па избиваат во облик на акни и мозолчиња. Доколку имате полицистични јајници, тие прво ќе се појават на вратот или на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По настапот во Чикаго, Северина имаше концерт во светската престолнина на комарот, Лас Вегас. Северина не можеше да се воздржи, па со кумата Андреа Чермак седна на апаратите. -Свириме клавир, зошто поим немаме, напиша Северина (43) покрај фотографијата на која позира со пријателката и венчаната кума зад апаратите, а прстите ги држат на типките како да се подготвени да свират некоја мелодија. Sviramo klavir Jer pojma nemamo #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina A post shared by Severina Kojic (@severina) on May 3, 2017 at 2:54am PDT
| | веќе видена | слични
2 копии

Северина, која во моментов престојува во Америка каде има турнеја, после концертот кој го одржала во Лас Вегас решила да си ја проба среќата во казино. Северина, која во моментов престојува во Америка каде има турнеја, после концертот кој го одржала во Лас Вегас решила да си ја проба среќата во казино. Имено, познатата хрватска пејачка не можела да се воздржи, па седнала пред "апаратите". Свириме клавир затоа што немаме поим", напишала Северина покрај фотографијата на која позира во друштво на пријателката и кума Андреа. Фотката за само неколку часа собра илјадници лајкови, а следбениците на пејачката воодушевени од нејзината "фора" и посакаа да "ги погоди вистинските ноти".
| | веќе видена | слични

Северина Којиќ престојува во Лас Вегас, а во градот на гревот го проба и забранетото овошје. Во светската престолнина на коцката, Северина не можеше да се воздржи, па со кумата Андера Чермак, седна на апаратите и си ја проба среќата. -Свириме клавир, бидејќи немаме појма- напиша Северина во опис на фотографијата на која позира со својата пријателка.
| | веќе видена | слични

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 204 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 197 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена

Сите одговорни за несреќата кај Ласкарци треба да излезат пред судот на правдата, порачаа денеска од Алијанса за Албанците. Пратеникот на оваа партија Сурија ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Северина ја освои американската публика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: