ЗОРАН МАРИЌ, ДИРЕКТОР НА „ИН МЈУЗИК“: Се издвојуваме од фестивалите по уникатната програма и неодоливата цена


Мариќ вели дека „Ин мјузик“ ги следи желбите на публиката и секоја година формираат листа каде што публиката гласа за своите фаворити, а тоа е најзначајниот семгент во креирањето на програмата Сите љубители на добрата забава, надополнета со многу музика од светски познати бендови како „Кингс оф леон“, „Аркејд Фајр“, „Казабиан“...ова лето може да уживаат на магичното езеро Јарун во Загреб. Телеграф.мк ќе известува од фестивалот „Ин мјузик“ што годинава се одржува од 19 до 21 јуни во хрватската престолнина. По тој повод, разговаравме со Зоран Мариќ, директорот на фестивалот. Мариќ вели дека „Ин мјузик“ ги следи желбите на публиката и секоја година формираат листа каде што публиката гласа за своите фаворити, а тоа е најзначајниот семгент во креирањето на програмата. Прочитајте го целосното интервју: Т : Што го издвојува Ин Мјузик од другите фестивали? Освен магичната локација на езерото Јарун, лоцирано во хрватската престолнина Загреб и фактот дека Ин Мјузик фестивалот ги нуди најимпресивните програми по ...
| | веќе видена | слични

Кумановскиот бенд „Кара“ ќе настапи како предгрупа на „Тивери корпорејшн“ на претстојниот настап во рамките на фестивалот „Скопје колинг“ што ќе се одржи во вторник на стадионот на АРМ во Градскиот парк.- Ние како бенд сме горди што можеме да направиме чекор напред во нашата кариера, да бидеме предгрупа на еден од најважните бендови во светската музичка сцена „Тивери корпорејшн“. Очекуваме огромен број посетители и одлична атмосфера, еден феноменален настап на светски бенд и сензација каква што толку често не може да се доживее. Ние ќе дадеме 110 отсто од своите можности за да придонесеме кон целиот настан и да ги исполниме очекувањата на посетителите - велат момците од бендот „Кара“.Феноменалниот американски бенд „Тивери корпорејшн“, кој го предводат Ерик Хилтон и Роб Гарза, доаѓа во Скопје во полн концертен состав, кој има околу 20 музичари. Една од најзначајните карактеристики на бендот е сценската продукција, која секогаш подразбира изразено визуелно искуство за кое се грижи посебен дел од овој ...
| | веќе видена | слични
9 копии

„Се радуваме на нашето повторно доаѓање во Скопје, иако првиот пат нашиот настап беше оневозможен поради лошото време, се чувствуваме должни пред македонската публика да дојдеме повторно во Скопје. Затоа, ги повикуваме сите на 20-ти јуни, на одлична забава!- порачуваат од Thievery Corporation во пресрет на нивниот концерт во Скопје, кој ќе се одржи на 20 јуни, на стадионот на АРМ, како специјално отворање на фестивалот SKOPJE CALLING 2017. Aмериканскиот бенд кој го предводат Ерик Хилтон и Роб Гарза доаѓаат во полн концертен состав, кој брои околу 20 музичари. Овој музички колектив најмногу е познат по своите песни како: „Until The Morning“. „Lebanesse Blonde“, „Amerimacka“, „The Heart`s a Lonely Hunter“… Една од најзначајните карактеристики на овој бенд е и сценската продукција која подразбира изразено визуелно искуство за кое се грижи посебен дел од овој уметнички колектив. Покрај атрактивните концерти, „Тивери корпорејшн“ се познати и по силниот социјален ангажман и антиглобалистичкиот активизам. Настапот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најжешката глобална ѕвезда во моментов, Мартин Гарикс (Martin Garrix), за прв пат како број 1. светски диџеј доаѓа во регионов и тоа како хедлајнер на фестивалот „Скопје колинг“ (SKOPJE CALLING 2017). После феноменалниот почеток на „Скопје колинг“ (Skopje Calling), лани, со настапите на хитмејкерите Дејвид Гета (David Guetta), Робин Шулц (Robin Schulz) и Кунгс (Kungs), годинава Скопје ќе биде домaќин на човекот којшто е најголема диџеј ѕвезда во светот во моментов. -Настапот на Мартин Гарикс (Martin Garrix) ќе се одржи во рамките на фестивалот „Скопје колинг“ (Skopje Calling) на 23 јуни, на стадионот на АРМ, информираа денеска организаторите „Авалон продукција“. Иако има само 20 години, Мартин гарикс (Мartin Garrix) тој со години наназад е неизоставен дел на сите големи фестивалски сцени во светот, како: Коачела (Coachella), Ултра мјузик фестивал (Ultra Music Festival), Тмороуленд (Tomorrowland) и други, каде настапува единствено како хедлајнер. Светската слава ја стекнува на 17 годишна возраст, со ...
| | веќе видена | слични

Со настапот на американскиот трипхоп-состав „Тивери корпорејшн“ на 20 јуни, на стадионот на АРМ во градскиот парк во Скопје ќе почне дводневниот фестивал „Скопје колинг“, кој се одржува втора година. Три дена подоцна на истото место ќе настапи и моментално еден од најдобрите и најбарани диџеи во светот, Мартин Гарикс. За загревање на атмосферата истата вечер, публиката ќе има можност да ужива во диџејските сетови и на Џакс Џоунс, Алекс Адаир, како и македонските Александар Галоски и момците од „Дуоз“.- По одличниот почеток минатата година кога го имавме Дејвид Гета, „Скопје колинг“ и оваа година ќе понуди програма со одлични имиња од светската сцена. На наше големо задоволство оваа година го имаме извонредниот состав „Тивери корпорејшн“, кој им го должиме на нашата публика. Постарите се сеќаваат дека пред десетина години тие беа во Скопје, но не успеаја да настапат поради силниот дожд. Се надеваме дека овој пат тоа нема да ни се случи - рекоа на вчерашната средба со новинарите, претставниците на продукцијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мартин Гарикс, во моментов број еден светски диџеј, ќе настапи како хедлајнер на фестивалот „Скопје колинг 2017“ на 23 јуни, на стадионот АРМ во Градки парк. Ова е прво доаѓање на Мартин Гаркис во регионот. Познатиот диџеј светската слава ја стекнува на 17 години со хитот „Анималс“, а во моментов е актуелен со хитовите „Во име на љубовата“, „Страв ми е да сум сам“, песни што буквално ги покорија сите европски и светски топ листи. Пред диџеј сетот на Гарикс, на фестивалот „Скопје колинг“ ќе настапат и повеќе музички имиња и диџеи од регионот, како Алекс Адаир, специјален гостин е Џакс Џонс, а поддршка ќе им бидат домашните Дуо З и Галоски. Лани на „Скопје колинг“ настапија диџеите Дејвид Гета, Робин Шулц и Кунгс.
| | веќе видена | слични
2 копии

Овогодинешното издание на Скопје Колинг 2017 стартува со настапот на американскиот електро-трипхоп состав Тивери Корпорешјн, закажан за 20 јуни на стадионот на АРМ. Овој летен музички фестивал лани го имаше своето прво издание, но веќе стана препознатлив македонски бренд. "Како и за секој наш избор за концерт во Македонија, секогаш настојуваме да ги задоволиме апетитите на публиката од сите генерации и со различна жанровска определба. Така и овој пат се одлучивме за бенд што е маестрален во живо и можеби единствениот во светот што со својот ункатен музички стил спојува повеќе музички жанрови со елементи на електронска музика", велат од Авалон продукција. Тивери Корпорешјн – феноменалниот амрикански бенд кој го предводат Ерик Хилтон и Роб Гарза доаѓаат во полн концертен состав, кој брои околу 20 музичари. Она што ги прави најголемата лајв атракција се бројните вокали, но и сценската продукција која секогаш подразбира изразено визуелно искуство за кое се грижи посебен дел од овој вонсериски уметнички колектив. ...
| | веќе видена | слични

Денеска на официјална прес конференција во иновативниот центар на Телеком, Авалон продукција го најави второто издание на фестивалот „Скопје колинг“, кое според организаторите е најсилното издание на фестивалот досега. Денис Илиоски изјави дека по почетокот на фестивалот минатата година, кога ѕвезда на „Скопје колинг“ беше Давид Гета, и оваа година Скопје ќе биде домаќин на планетарно популарниот Мартин Гарикс. Мартин Гарикс во ексклузивно интервју за Популарно.мк, изјави: – „Скопје колинг ќе биде навистина голема забава! Ќе биде лудница, не се сомневајте! Ова е мое прво гостување во Скопје и морам да оставам добра импресија. Јас и мојот тим секогаш се трудиме да правиме спектакуларни шоуа, па се надевам дека моите фанови во Македонија ќе бидат задоволни и присутни во голем број“ ЦЕЛОСНОТО ИНТЕРВЈУ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ТУКА Пред диџеј-сетот на Гарикс на „Скопје колинг“ ќе настапат хитмејкерите Џекс Џонс и Алекс Адаир, а од Македонија – Александар Галоски – еден од нашите најталентирани диџеи продуценти, како и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тивери корпорејшен на 20 јуни на стадионот на АРМ ќе го отвори вториот летен музички фестивал „Скопје колинг“ (Skopje Calling 2017) кој го организира Авалон продукција. На 23 јуни ќе гостува и најголемата актуелна диџеј ѕвезда во светот Мартин Гарикс. Денис Илиоски од Авалон денеска на прес-конференција рече дека по почетокот на фестивалот минатата година, кога ѕвезда на „Скопје колинг“ беше Давид Гета, и оваа година Скопје ќе биде домаќин на планетарно популарниот Мартин Гарикс. – Најжешката глобална ѕвезда во моментов Мартин Гарикс првпат како број еден светски диџеј доаѓа во регионот и тоа како хедлајнер на фестивалот, рече Илисоки за Гарит кој има 21 година и е неизоставен на сите големи фестивалски сцени низ светот. Пред диџеј-сетот на Гарикс на „Скопје колинг“ ќе настапат хитмејкерите Џекс Џонс и Алекс Адаир, а од Македонија – Александар Галоски – еден од нашите најталентирани диџеи продуценти, како и младите и перспективни момчиња од Дуоз. Тие на прес-конференција рекоа дека очекуваат многу забава и ...
| | веќе видена | слични

На 20 јуни на стадионот на АРМ, еден од највозбудливите и најквалитетни бендови од светската концертна индустрија, „Тивери корпорејшн“ ќе го отвори фестивалот Скопје Колинг 2017, кој веќе стана бренд во земјава. Американскиот електро-трипхоп состав на сцена ќе биде со комплетен состав од околу 20 музичари, најавија од „Авалон“ на прес конференција. Како хедлајнер на фестивалот, на 23 јуни во Скопје доаѓа најжешката глобална ѕвезда во моментов, Мартин Гарикс. – Се надевам дека музиката како магија ќе не обедини сите, да имаме незаборавни моменти – изјави Александар Галоски, еден од нашите најталентирани диџеи и продуценти, кој ќе биде локална поддршка на Мартин Гарикс. На спектакуларниот настан Скопје колинг 2017 се очекуваат повеќе од 15 илјади посетители од целиот регион.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 151 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 133 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 14 | | | веќе видена

Поранешниот шеф на британската дипломатија и некогашен градоначалник на Лондон, Борис Џонсон освои вчера најмногу гласови во вториот круг од изборите за нов ...
сите 92 | | | веќе видена

Тетовскиот театар вечер од 20 часот во Центарот за култура „Иљо Антески-Смок“ ќе ја има својата прва премиера во 2019 година – политичката драма „Изгубено ...
сите 51 | | | веќе видена

За две години многу работи се променија во нашата земја. Од заробена држава станавме светол, блескав пример во регионот. Од уназадување повторно одиме напред. ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗОРАН МАРИЌ, ДИРЕКТОР НА „ИН МЈУЗИК“: Се издвојуваме од фестивалите по уникатната програма и неодоливата цена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: