Се чека одлука за изземањето судии во „Насилство во Центар“


3 копии
4 копии

Денешното рочиште за предметот на СЈО „Титаник“ е одложено бидејќи до Судот се уште нема пристигнато одговор на барањето на адвокатот Еленко Миланов за ...
| | веќе видена | слични

Рочиштето за случајот „Титаник“ на СЈО кое беше закажaно за денеска се одложи бидејќи се уште нема одлука по барањето на адвокатот Еленко Миланов за изземање ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Судијата Осман Шабани ново рочиште закажа за 2 мај. Адвокатот Миланов на минатото рочиште побара изземање на судиите Осман Шабани и Огнен Ставрев од овој ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на судот се уште не одлучил по барањето на одбраната во случајот „Титаник“ за изземање на судскиот совет, судиите Осман Шабани и Огнен Ставрев, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 155 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 201 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се чека одлука за изземањето судии во „Насилство во Центар“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: