ТИМТОК избра пет најдобри играчи на Премиерлигата

Англискиот спортски интернет портал ТИМТОК ги одбра петмината најдобри фудбалери во Премиерлигата Според овој избор на првото место е Карлос Тевез од Манчестер сити. Сити првпат по 35 години освои трофеј оваа година, а Тевез во 44 одиграни мечеви даде 24 голови. На второто место е Скот Паркер од Вест Хем . Интересно е што Паркер е високо котиран иако Вест Хем го загуби прволигашкиот статус. Но здружението на професионалните фудбалери пак го избра Паркер за најдобар играч во лигата. Трет е Немања Видиќ од Манчестер јунајте д, четврти Лука Модриќ од Тотенхем , а петти Дејвид Воган од Блекпул . Како што забележуваат британсктие медиумо, за нив е итнеренсе податокот што на оваа листа го нема Герет Бејл од Тотенхем .
| | веќе видена | слични

Останато

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 262 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 152 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

Сопственикот на компанијата „Дурмо турс“ чиј автобус во средата попладне излета од патот кај село Ласкарци и во смрт однесе 14 животи без проблем можел сам да ...
сите 323 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТИМТОК избра пет најдобри играчи на Премиерлигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: