Тимови на Црвениот крст од утре ќе патролираат низ централното градско подрачје


Од утре по два мобилни тима на Црвениот крст на Град Скопје во периодот од 11:00 до 16:00 часот ќе патролираат низ централното градско подрачје и на поголемите ...
| | веќе видена | слични

Од вкупно 150 проекти изработени од организации на Црвен крст во целата држава, нaјбројни, најуспешни и оценети со највисоки оценки беа шесте проекти кои ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општинската организација на Црвениот крст од Охрид е добитник на највисоката награда во рамки на програмата Промоција на хумани вредности за 2019 година. ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 18. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Планинската спасителна служба при Црвен крст Охрид, на барање од организаторите, општина Ресен и Велосипедскиот клуб „Преспа ...
| | веќе видена | слични

Охридските спасители на вода летово за првпат ќе бидат обучувани од инструктори со меѓународна лиценца. Еден од нив доаѓа од Бугарија и има големо искуство во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Планинската спасителна служба при охридскиот Црвен крст ја забележа петтата успешна интервенција. На 16-ти овој месец до оперативниот центар на службата жител ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 182 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Вчера околу 19.10 часот во Полициското одделение Мирковци, 35- годишна жена од скопско село пријавила дека околу 11.45 часот во с.Кучевиште нејзината малолетна ...
сите 305 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

- ВМРО-ДПМНЕ е должна пред граѓаните на Република Македонија да ја обелодени вистината која што пристигнува до нас од страна на голем број на укажувачи, кои се ...
сите 91 | | | веќе видена

Кумановските чевлари се загрижени затоа што коронавирусот се шири на италијанско тло, и велат дека каква било блокада на увозот или извозот ќе има штетни ...
сите 246 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тимови на Црвениот крст од утре ќе патролираат низ централното градско подрачје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: