Зидан не би го менувал Роналдо за Салах


2 копии

Не би го менувал Кристијано, ниту кој и да е од моите играчи. Кристијано е најголем. Тој е најдобриот фудбалер кој ќе има огромно значење и во финалето.Ако се сумира, подобро е да го имаш Кристијано во тимот, бидејќи тој го докажува својот квалитет секоја година. Дури и кога не постигнува голови, тој знае дека потоа ќе може да реализира три или четири натпревари по ред. Знае како да го направи, да се справи со напнатоста и да се врати на врвот.Некои играчи не можат да се справат со тензијата. Меѓу другото и во тоа е поразличен Роналдо. Колку повеќе се зголемува притисокот врз него, колку повеќе го критикуваат, толку подобро игра, изјави Зидан.Преземено од: Канал 5
| | веќе видена | слични

Уште пред веќе три години кога на клупата на Ливерпул пристигна Германецот Јирген Клоп, се знаеше дека клубот има амбициозен план за иднината. Од тим кој ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Неприкосновениот мадридски Реал брои осум фудбалери од своите редови во тимот на сезоната. Лига на Шампиони Заврши овосезонската Лига на шампиони а на крајот ...
| | веќе видена | слични

Европската фудбалска федерација (УЕФА) го објави списокот од 18 фудбалери кои се во идеалниот тим за сезона 2017/18 во Лигата на шампиони. Интересно е што Герет Бејл и Карим Бензема кои ги постигнаа погодоците за Реал во финалето против Ливерпул, не се во составот меѓу најдобрите. Од европскиот првак има место за Навас, Рамос, Варан, Марсело, Каземиро, Модриќ, Крос и Роналдо. Од редовите на финалистот Ливерпул, меѓу најдобрите се Ван Дајк, Фирмино и Салах. Ова е тимот на УЕФА за сезона 2017/18
| | веќе видена | слични

Техничките аналитичари на УЕФА, по завршено финале во Лигата на шампионите, применувајќи неколку стандардизирани параметри го одбраа идеалниот тим за сезоната 2017/2018. Идеалниот тим брои 18 фудбалери, а во него има двајца голмани, шестмина дефанзивци и по петмина играчи од средниот ред и нападот. Старо-новиот европски правк Реал Мадрид со осум фудбалери партиципира во идеалниот тим, Баерн и Ливерпул имаат по тројца фудбалери, Рома има двајца, а по еден еден играч доаѓа од Јувентус и Манчестер Сити.
| | веќе видена | слични

Четири од нив освои како играч на Реал Мадрид, заклучно со оној синоќешниот, а еднаш на кровот на Европа се искачи како фудбалер на Манчестер Јунајтед. На тој нашин, сега Португалецот има еднаков број на европски титули како и нивниот ривал во ова финале – Ливерпул, потоа минхенски Баерн, и Барселона, само како потврда плус дека во прашање е еден од најдобрите фудбалери на сите времиња. Од играчите пак, еднаков број на европски титули како што го има сега ЦР 7 е само легендарниот „миланист", Паоло Малдини, додека пак по една помалку освоија, помеѓу другите, Лионел Меси, Андрес Иниеста, Чави, Кларенс Седорф... Во финалето во Киев, Роналдо не реализираше погодок, но тоа не влијаеше и по седми пат во кариерата да бде најдобриот стрелец на елитното натпреварување. Сјајниот напаѓач ја заврпува оваа сезона од Лигата на шампионите со 15. голови. Се заедно има 120. со што исто така е рекордер на оваа најсилна светска клупска конкуренција.
| | веќе видена | слични
2 копии

Лига на Шампиони | Зинедин Зидан и Јирген Клоп ги открија адутите за финалето од Лигата на шампионите, двајцата стратези без изненадување... Ливерпул: Кариус, Алаксандер Арнолд, Ловрен, Ван Дајк, Робертсон, Хендерсон, Милнер, Вајналдум, Мане, Салах, Фирмино Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Рамос, Варан, Марсело, Касемиро, Модриќ, Крос, Иско, Роналдо, Бензема Извор: 24FUDBAL.com.mk
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 389 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски, кој е и претседател на собраниската Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања поднесе оставка, откако во јавноста се ...
сите 158 | | | веќе видена

Престижниот Форбс со пофални зборови за нашата претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска. Тие истакнаа дека со нејзиниот одличен настап ја направија ...
сите 76 | | | веќе видена

Ден по именувањето на Еролд Мусилу за прв човек на Агенцијата за разузнавање , од коалицискиот партнер во власта ДУИ – повик до претдателот Пендаровски да ја ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зидан не би го менувал Роналдо за Салах

Од:
До кого (е-маил):
Порака: