Тијана Дапчевиќ на шанк за хумани цели

По излегувањето од реалното шоу „Парови“, пејачката и водителка Тијана Дапчевиќ, заедно со нејзината српска колешка Слаѓана Делибашиќ уловени се како лудо се забавуваат качени на шанк во еден белградски клуб, пишува српски „Ало“. Двете пејачки ја искористиле шансата повторно да ја почувствуваат возбудата на ноќниот живот, па додека во клубот „Стефан Браун“ организирале хуманитарна акција за помош на болно девојче, за да соберат повеќе пари, Тијана и Слаѓана се качиле на шанк. Атмосферата во клубот во еден момент добила кулминација, па за џеб се фатиле и оние што не планирале да потрошат многу пари. Покрај нив, во хуманитарната акција се придружиле и пејачката Анабела Буква, како и македонскиот шоумен Боки 13-ка.
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
сите 101 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 70 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 258 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тијана Дапчевиќ на шанк за хумани цели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: