СКОПЈЕ КОЛИНГ - 2017: Галоски заедно со светскиот број еден диџеј Мартин Гарикс (ФОТО)

3 копии

„Skopje Calling“ со огромно задоволство го најавува најголемиот настан за ова лето со глобална ѕвезда во моментов Мартин Гарикс кој за прв пат доаѓа во регионов и тоа како хедлајнер на фестивалот Како што одекна ехото дека светската диџејска сензација Мартин Гарикс доаѓа на „Скопје Колинг“ така се зголемува тензијата и трката да се набават билети за престојното издание на фестивалот. „Skopje Calling“ со огромно задоволство го најавува најголемиот настан за ова лето со глобална ѕвезда во моментов Мартин Гарикс кој за прв пат доаѓа во регионов и тоа како хедлајнер на фестивалот. Иако има само 20 години, овој светски познат диџеј во моментов не само што е број еден диџеј во светот и официјално, туку тој и со години наназад е неизоставен дел на сите големи фестивалски сцени во светот, како: Coachella, Ultra Music Festival, Tomorrowland и други, каде настапува единствено како хедлајнер. Честа да ја сподели сцената со светската диџејска сензација ќе ја има и еден од нашите најталентирани диџеи и продуценти ...
| | веќе видена | слични
8 копии

-Се радуваме на нашето повторно доаѓање во Скопје, иако првиот пат нашиот настап беше оневозможен поради лошото време, се чувствуваме должни пред македонската публика да дојдеме повторно во Скопје. Затоа, ги повикуваме сите на 20-ти јуни, на одлична забава!- порачуваат од „Тивери корпорејшн“ ( THIEVERY CORPORATION) во пресрет на нивниот концерт во Скопје, кој ќе се одржи на стадионот на АРМ, како специјално отворање на фестивалот „Скопје колинг“ (SKOPJE CALLING 2017). „Тивери корпорејшн“ како музички колектив носи полно концертно искуство од разни светски музичари кои ја обединуваат светската традиција на уникатен и современ начин. Меѓу 20-те музичари на сцена, на бас свири харизматичниот Ashish Vyas, на гитара и ситар свири виртуозниот Rob Myers, додека на перкусии, пак, Frank Orall и Jeffrey Franca. Звучниот инженеринг, програмирање, ритмичките и хармонските делници во живо ги носи продуцентот на бендот и водечкиот авторски двоец Eric Hilton и Rob Garza. Авалон Продукција ангажира македонски бендови за ...
| | веќе видена | слични

Со настапот на американскиот трипхоп-состав „Тивери корпорејшн“ на 20 јуни, на стадионот на АРМ во градскиот парк во Скопје ќе почне дводневниот фестивал „Скопје колинг“, кој се одржува втора година. Три дена подоцна на истото место ќе настапи и моментално еден од најдобрите и најбарани диџеи во светот, Мартин Гарикс. За загревање на атмосферата истата вечер, публиката ќе има можност да ужива во диџејските сетови и на Џакс Џоунс, Алекс Адаир, како и македонските Александар Галоски и момците од „Дуоз“.- По одличниот почеток минатата година кога го имавме Дејвид Гета, „Скопје колинг“ и оваа година ќе понуди програма со одлични имиња од светската сцена. На наше големо задоволство оваа година го имаме извонредниот состав „Тивери корпорејшн“, кој им го должиме на нашата публика. Постарите се сеќаваат дека пред десетина години тие беа во Скопје, но не успеаја да настапат поради силниот дожд. Се надеваме дека овој пат тоа нема да ни се случи - рекоа на вчерашната средба со новинарите, претставниците на продукцијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мартин Гарикс, во моментов број еден светски диџеј, ќе настапи како хедлајнер на фестивалот „Скопје колинг 2017“ на 23 јуни, на стадионот АРМ во Градки парк. Ова е прво доаѓање на Мартин Гаркис во регионот. Познатиот диџеј светската слава ја стекнува на 17 години со хитот „Анималс“, а во моментов е актуелен со хитовите „Во име на љубовата“, „Страв ми е да сум сам“, песни што буквално ги покорија сите европски и светски топ листи. Пред диџеј сетот на Гарикс, на фестивалот „Скопје колинг“ ќе настапат и повеќе музички имиња и диџеи од регионот, како Алекс Адаир, специјален гостин е Џакс Џонс, а поддршка ќе им бидат домашните Дуо З и Галоски. Лани на „Скопје колинг“ настапија диџеите Дејвид Гета, Робин Шулц и Кунгс.
| | веќе видена | слични
2 копии

Овогодинешното издание на Скопје Колинг 2017 стартува со настапот на американскиот електро-трипхоп состав Тивери Корпорешјн, закажан за 20 јуни на стадионот на АРМ. Овој летен музички фестивал лани го имаше своето прво издание, но веќе стана препознатлив македонски бренд. "Како и за секој наш избор за концерт во Македонија, секогаш настојуваме да ги задоволиме апетитите на публиката од сите генерации и со различна жанровска определба. Така и овој пат се одлучивме за бенд што е маестрален во живо и можеби единствениот во светот што со својот ункатен музички стил спојува повеќе музички жанрови со елементи на електронска музика", велат од Авалон продукција. Тивери Корпорешјн – феноменалниот амрикански бенд кој го предводат Ерик Хилтон и Роб Гарза доаѓаат во полн концертен состав, кој брои околу 20 музичари. Она што ги прави најголемата лајв атракција се бројните вокали, но и сценската продукција која секогаш подразбира изразено визуелно искуство за кое се грижи посебен дел од овој вонсериски уметнички колектив. ...
| | веќе видена | слични

Денеска на официјална прес конференција во иновативниот центар на Телеком, Авалон продукција го најави второто издание на фестивалот „Скопје колинг“, кое според организаторите е најсилното издание на фестивалот досега. Денис Илиоски изјави дека по почетокот на фестивалот минатата година, кога ѕвезда на „Скопје колинг“ беше Давид Гета, и оваа година Скопје ќе биде домаќин на планетарно популарниот Мартин Гарикс. Мартин Гарикс во ексклузивно интервју за Популарно.мк, изјави: – „Скопје колинг ќе биде навистина голема забава! Ќе биде лудница, не се сомневајте! Ова е мое прво гостување во Скопје и морам да оставам добра импресија. Јас и мојот тим секогаш се трудиме да правиме спектакуларни шоуа, па се надевам дека моите фанови во Македонија ќе бидат задоволни и присутни во голем број“ ЦЕЛОСНОТО ИНТЕРВЈУ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ТУКА Пред диџеј-сетот на Гарикс на „Скопје колинг“ ќе настапат хитмејкерите Џекс Џонс и Алекс Адаир, а од Македонија – Александар Галоски – еден од нашите најталентирани диџеи продуценти, како и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тивери корпорејшен на 20 јуни на стадионот на АРМ ќе го отвори вториот летен музички фестивал „Скопје колинг“ (Skopje Calling 2017) кој го организира Авалон продукција. На 23 јуни ќе гостува и најголемата актуелна диџеј ѕвезда во светот Мартин Гарикс. Денис Илиоски од Авалон денеска на прес-конференција рече дека по почетокот на фестивалот минатата година, кога ѕвезда на „Скопје колинг“ беше Давид Гета, и оваа година Скопје ќе биде домаќин на планетарно популарниот Мартин Гарикс. – Најжешката глобална ѕвезда во моментов Мартин Гарикс првпат како број еден светски диџеј доаѓа во регионот и тоа како хедлајнер на фестивалот, рече Илисоки за Гарит кој има 21 година и е неизоставен на сите големи фестивалски сцени низ светот. Пред диџеј-сетот на Гарикс на „Скопје колинг“ ќе настапат хитмејкерите Џекс Џонс и Алекс Адаир, а од Македонија – Александар Галоски – еден од нашите најталентирани диџеи продуценти, како и младите и перспективни момчиња од Дуоз. Тие на прес-конференција рекоа дека очекуваат многу забава и ...
| | веќе видена | слични

На 20 јуни на стадионот на АРМ, еден од највозбудливите и најквалитетни бендови од светската концертна индустрија, „Тивери корпорејшн“ ќе го отвори фестивалот Скопје Колинг 2017, кој веќе стана бренд во земјава. Американскиот електро-трипхоп состав на сцена ќе биде со комплетен состав од околу 20 музичари, најавија од „Авалон“ на прес конференција. Како хедлајнер на фестивалот, на 23 јуни во Скопје доаѓа најжешката глобална ѕвезда во моментов, Мартин Гарикс. – Се надевам дека музиката како магија ќе не обедини сите, да имаме незаборавни моменти – изјави Александар Галоски, еден од нашите најталентирани диџеи и продуценти, кој ќе биде локална поддршка на Мартин Гарикс. На спектакуларниот настан Скопје колинг 2017 се очекуваат повеќе од 15 илјади посетители од целиот регион.
| | веќе видена | слични
2 копии

На 20ти јуни официјално ќе започне Skopje Calling, летен фестивал организиран од Авалон, на кој ќе настапат неколку музичари, а главните настапи ќе бидат на Thievery Corporation и Martin Garrix. Thievery Corporation е американски бенд составен од 20 музичари, кои ќе настапат првата вечер. Тие носат полно концертно искуство од разни музичари кои ја обединуваат светската традиција на еден современ начин. Нивни најпознати хитови се „Until The Morning“, „Lebanese Blonde“, „Amerimacka“, „The Heart’s Lonely Hunter“… – Како и за секој наш избор за концерт во Македонија, секогаш настојуваме да ги задоволиме апетитите на публиката од сите генерации и со различна жанровска определба. Така и овој пат се одлучивме за бенд што е маестрален и во живо и можеби единствениот во светот што со својот уникатен музички стил спојува повеќе музички жанрови со елементи на електронска музика, велат од Авалон Продукција. На 23ти јуни пак ќе настапи една од најголемите глобални ѕвезди во моментот, Мartin Garrix, кој ги има обработено ...
| | веќе видена | слични

Еден од највозбудливите и најквалитетни бендови од светската концертна индустрија, Thievery Corporation доаѓа во Скопје, како специјално отворање на фестивалот Skopje Calling 2017. Концертот ќе биде на отворено и ќе се одржи 20-ти јуни на Скопското Кале, со почеток од 21 часот. „Thievery Corporation во Скопје доаѓаат во комплетен состав, со над 20 музичари на сцена. Скопје може да очекува вистински спектакл!“, велат во „Авалон“.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 386 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 339 | | | веќе видена

Поп дивата Јелена Карлеуша работела со своите кандидати во студиото на Гранд кога дознала дека на Интернет се вртрле фотографиите за кои се тврди дека биле ...
сите 225 | | | веќе видена

Инспекциската служба на Општина Аеродром денеска спроведува вонреден надзор на градилиштата, автосервисите и отпадите на целата територија на општината, откако ...
сите 199 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 437 | | | веќе видена

За разлика од минатата година, кога во главно гледавме смартфони со исечок на горната страна од екранот, оваа година конечно телефоните нема да имаат ниту ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКОПЈЕ КОЛИНГ - 2017: Галоски заедно со светскиот број еден диџеј Мартин Гарикс (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: