“The Big Snow festival” на Копаоник 2012. година

Еден од најголемите европски зимски музички фестивали “The Big Snow festival” во следната зимска сезона се сели на Копаоник во Србија! Фестивалот пред две години го покрена најголемата светска туристичка агенција Thomas Cook, додека во 2012. во организацијата се приклучува и Exit тимот. Фестивалот, кој ќе ги собере големите светски музички имиња, ќе се одржи од 23. до 30. март 2012. година. На фестивалот ќе настапат преку 100 врвни светски, домашни и регионални изведувачи на електронска, рок, реге и џез музика, распоредени на 10 бини. Овој несекојдневен скијачко-музички настан на Копаоник ќе го одбележи прочуеното лондонско електро дуо Basement Jaxx (хедлајнери на најголемите светски фестивали и добитници на најзначајните награди во музичката индустрија), како и DJ Fresh, чиј сингл Louder ги освои најважните европски музички топ листи во 2011. година. Од домашните состави ќе настапат најзначајните бендови на урбаната музика во Србија како што се Darkwood Dub, Рамбо Амадеус, Disciplin A Kitchme, Деца Лоших ...
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Во текот на денов територијата на државава подпадна под најавениот Медитерански циклон ОЛИВИЈА и истиот условува врнежи од снег на повеќе места каде е ...
сите 250 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 354 | | | веќе видена

Белата куќа соопшти дека привремено ќе му ја врати акредитацијата на новинарот на телевизиската мрежа Си-ен-ен, Џим Акоста, кому му беше одземено правото да ги ...
сите 89 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 211 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“The Big Snow festival” на Копаоник 2012. година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: