The Amazing Spider-Man - шампион на бокс офисот за овој викенд (видео)

Како што предвидија филмските критичари, филмот "The Amazing Spider-Man" успешно дебитираше на бокс офисот во Северна Америка и се најде на првото место. Суперхеројскиот филм со Ендру Гарфилд - чија премиера беше на 3 јули, за само шест дена прикажување во кино салите собра 140 милиони долари. Минатонеделниот шампион, комедијата "Ted" се симна на второто место со заработка од 32,5 милиони долари. Анимираниот "Brave" се најде на третото место со заработка од 20,1 милиони долари за овој викенд. Насилниот трилер "Savages" заврши четврти по ред на бокс офисот со заработени 16,1 милиони долари а "Magic Mike" се најде на петтото место со 15,6 милиони долари. Tags: ендру гарфилд Можеби ве интересира? The Amazing Spider-Man - шампион на бокс офисот за овој викенд (видео) - Понеделник, 09 Јули 2012 Постари: Први фотографии: Наоми Вотс како принцезата Дајана! - Вторник, 03 Јули 2012 Првиот трејлер за Anna Karenina (видео) - Четврток, 21 Јуни 2012 Анџелина Џоли како лошата вила во римејкот на заспаната ...
| | веќе видена | слични

Филмот за суперхеројот, во којшто главните улоги ги толкуваат Ендру Гарфилд и Ема Стоун, се покажа како вистински хит. Филмот "Ted" заостана на 2-та позиција со речиси двојно помала заработувачка од точно 32,6 милиони долари. На 3-то место се најде анимираниот филм "Brave", додека пак драмата на Оливер Стоун насловена како "Savages", го освои 4-то место, со заработка од 16,2 милиони долари. Филмот "Magic Mike" падна за 3 места подолу на листата и се наоѓа на 5-та позиција, со заработка од вкупно 15,6 милиони долари. Резултати пониски од очекувањата оствари филмот наречен "Katy Perry: Part of Me", кој се најде на 7-та позиција, со заработка од само 7,1 милиони долари. Подолу погледнете ја листата на 10 најгледани филмови во кино салите во САД и Канада (заработката е изразена во милиони долари): 1. "The Amazing Spider-Man" - 65 2. "Ted" - 32,5 3. "Brave" - 20,1 4. "Savages" - 16,1 5. "Magic Mike" - 15,6 6. "Tyler Perry's Madea's Witness Protection" - 10,2 7. "Madagascar 3: Europe's Most Wanted" - 7,7 8. "Katy ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 336 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 290 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска, кандидатката за Претседател на Република Северна Македонија, на својот ФБ профил објави фотографија на која е со првиот ...
сите 162 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

The Amazing Spider-Man - шампион на бокс офисот за овој викенд (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: