О.У. „Браќа Миладиновци“ во Струга одбележа 45 години постоење

Со пригодна програма основното училиште „Браќа Миладиновци“ во Струга, вчера го одбележа својот јубилеј – 45 години успешно постоење и едукација на многу ...
| | веќе видена | слични

ОУ „Браќа Миладиновци“ во Струга одбележа 45 години постоење Годинава нашите ученици, со помош на своите ментори, освоија многу први места на регионални и на ...
| | веќе видена | слични

Струга, 7. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Учениците од Државното музичко училиште во Струга вечерва ќе го одржат завршниот годишен концерт. Според програмата предвидени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Рускиот претседател Владимир Путин ги предупреди САД да не употрбуваат сила против Иран, бидејќи, како што рекол, тоа би имало катастрофални последици. – ...
сите 284 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 184 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 78 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 15 | | | веќе видена

Пратеникот Антонио Милошоски прашува „Дали тоа и хрватската министерка за надворешни работи, Марија Пејчиновиќ Буриќ шири лажни вести дека неколку ЕУ-земји се ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

О.У. „Браќа Миладиновци“ во Струга одбележа 45 години постоење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: