Скопјанец нападнал ракометар од Металург Скопје

Дваесет и двегодишен ракометар од Битола, кој игра за РК Металург Скопје вчера бил нападнат од дваесет и тригодишен скопјанец.Битолчанецот го пријавил случајот ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Маж бил претепан вчера од четири лица по вербална расправија во ресторан во Скопје. Лицето В.С.(49) од Скопје како гостин во ресторан по вербална расправија со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во тек на вчерашниот ден во Секторот за внатрешни работи Скопје е пријавено дека на улицата „Свети Кирил и Методиј“ дошло до нарушување на јавниот ред и мир со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера во 17:20 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје е пријавено дека на улицата „Свети Кирил и Методиј“ дошло до нарушување на јавниот ред и мир со ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
повеќе

Останато

Поранешниот министер Миле Јанакиески е пуштен во домашен притвор. „Жалбата на М.Ј. се уважува, па мерката притвор се заменува со мерка куќен притвор во траење ...
сите 360 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша не присуствуваше на погребот на Шабан Шаулиќ. Како што еднаш таа објаснила, не оди на погреби на пријателите, бидејќи се плаши дека тоа нема ...
сите 254 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата, Павле Богоевски ја презакажа за утре седницата поради повеќемината говорници кои се пријавиле за збор, а во текот на дискусијата ...
сите 325 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 116 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец нападнал ракометар од Металург Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: