Каменуван автобус на ЈСП, повреден малолетник

3 копии

Седумнаесет годишно момче од скопско Булачани е повредено во главата откако пред два дена бил каменуван автобус на ЈСП во Синѓелиќ. -М.О. (39) вработен како возач во ЈСП-Скопје, пријавил дека на 29-ти околу 21.55 часот во Скопје на ул.„Методија Андонов Ченто“ и ул. „Палмиро Тољати“, додека управувал автобус „Јутонг“ сопственост на ЈСП, кој сообраќал на редовна линија бр.65, непознат сторител фрлил камен во правецот на автобусот и притоа искршил еден од прозорите од вториот кат на автобусот, информираат од полицијата. Повреденото момче со возило на Итна мдицинска помош било пренесено во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ каде му се констатирани телесни повреди и е задржан на понатамошно лекување. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
3 копии

На 01.12.2016 година во 22.10 часот телефонски во ЕИК , И.Р. (38) од с.Арачиново, скопско, возач на автобус на ЈСП Скопје, пријавил дека истиот ден околу 22.00 часот на ул. „Методија Андонов-Ченто“, во близина на м.в. „Три Куќи“, додека управувал автобус, непознат сторител фрлил бекатон плочка во ветробранското стакло. Истото се скршило, а И.Р. се здобил со повреди на во пределот на очите и бил пренесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. После укажаната помош И.Р. бил пуштен на домашно лекување. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Стаклото се скршило, а возачот се здобил со повреди во пределот на очите и бил пренесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. По укажаната помош бил пуштен на домашно лекување Возач на автобус со број „65“ вчера бил повреден во главата откако непознато лице фрлило бекатон-плочка кон ветробранското стакло. Инцидентот се случил во населбата Ченто, на ул. „Методија Андонов Ченто“, кај Три Куќи. Според информациите на МВР, вчеравечер И.Р.
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден околу 22 часот, на улица Методија Андонов-Ченто, некој фрлил бекатонска плоча кон автобус и го повредил 38 годишниот возачот, информираат од Министерството за внатрешни работи. Возачот од скопското село Арачинот пријавил дека инцидентот се случил во близина на местото викано Три Куќи. Непознатото лице ја фрлило бекатонската плоча во ветробранското стакло.- Истото се скршило, а возачот се здобил со повреди на во пределот на очите и бил пренесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. После укажаната помош, повредениот возач бил пуштен на домашно лекување - соопштија од МВР.Оттаму додаваат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Возач на автобус на ЈСП Скопје синоќа е повреден додека минувал по улицата Методија Андонов-Ченто. Возачот изјавил дека непознат сторител фрлил бекатонска плочка во ветробранското стакло кое се скршило, а И.Р. се здобил со повреди на очите и бил пренесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“.
| | веќе видена | слични

Вчеравечер во 22.10 часот телефонски во Единицата за информирање и командување, 38-годишниот И.Р. од скопското село Арачиново, возач на автобус на ЈСП Скопје, пријавил дека автобусот што го управувал бил каменуван, а тој повреден.Истиот ден, велат од полицијата, околу 22 часот на ул. „Методија Андонов-Ченто“, во близина на местото викано „Три Куќи“, додека И.Р. управувал автобус, непознат сторител фрлил бекатон плочка во ветробранското стакло.Стаклото се скршило, а И.Р. се здобил со повреди во пределот на очите и бил пренесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. После укажаната помош И.Р. бил пуштен на домашно лекување.Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот, велат од полицијата.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 22 часот синоќа 38-годишниот возач на ЈСП И.Р. од селото Арачиново, скопско, пријавил во полциија дека истиот ден на улицата „Методија Андонов-Ченто“, во близина на местото „Три Куќи“, додека управувал автобус, непознат сторител фрлил бекатон плочка во ветробранското стакло. Истото се скршило, а И.Р. се здобил со повреди во пределот на очите и бил пренесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“.Потоа бил пуштен на домашно лекување. Се преземаат мерки за пронаоѓање на насилникот и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
7 копии

Седумнаесетгодишник од скопското село Булачани завчера бил повреден во главата кога автобусот на ЈСП бр. 65 со кој патувал бил каменуван од непознат сторител. Со возило на Итна мдицинска помош бил пренесен во болницата „Св.Наум Охридски“ каде му биле констатирани телесни повреди и бил задржан на понатамошно лекување. Инцидентот се случил на 29 ноември во 21.55 часот во Скопје, на ул.„Методија Андонов Ченто“ и ул. „Палмиро Тољати“, а околу 22 часот во Полициската станица Гази Баба го пријавил возачот на автобусот на ЈСП, М.О. (39) од село Марино. Тој во полицијата пријавил дека додека го управувал автобусот, кој сообраќал на редовна линија бр.65, непознат сторител фрлил камен во правец кон автобусот и искршил еден од прозорите од вториот кат. За настанот денеска информира МВР во дневниот Билтен, наведувајќи дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Малолетник од скопското село Булачани бил повреден откако бил каменуван автобусот во кој се возел, во вторникот во населбата Ченто, информира МВР. Според полицијата, инцидентот се случил околу 22 часот на улиците Методија Андонов Ченто и Палмиро Тољати. Тогаш двокатен автобус бр.65 на ЈСП бил каменуван од непознато лице. Kаменот искршил еден од прозорите на катот, па повреден бил седумнаесетгодишник од Булачани. Тој со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ каде што му се констатирани лесни повреди. Истиот е задржан на понатамошно лекување. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 22 часот во Полициската станица во Гази Баба, 39-годишниот М.О. од селото Марино, скопско, инаку вработен како возач во ЈСП-Скопје, пријавил дека на 29.11. околу 21 часот и 55 минути во Скопје на улицата „Методија Андонов Ченто“ и улицата „Палмиро Тољати“, додека управувал автобус „Јутонг“ сопственост на ЈСП, кој сообраќал на редовна линија бр.65, непознат сторител фрлил камен во правецот на автобусот и притоа искршил еден од прозорите од вториот кат на автобусот. Од ударот со повреди во пределот на главата се здобил седумнаесетгодишник од селото Булачани, скопско. Истиот со возило на Итна мдицинска помош бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ каде му се констатирани телесни повреди. Истиот е задржан на понатамошно лекување. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 188 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 184 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 64 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 202 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена

Лидерот на Нова Демократија Киријакос Мицотакис се откажа од барањето за гласање недоверба на владата на Ципрас. Партијата најавуваше дека на секој начин ќе се ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каменуван автобус на ЈСП, повреден малолетник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: