Кривични за лица од Охрид и Вевчани поради „злоупотреба на лични податоци“ на Facebook

Охрид, 14. март 2019 (ИНПРЕС) – СВР Охрид, во два одвоени случаи, поднесе кривични пријави против две лица поради „злоупотреба на лични податоци“. Секторот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против Л.Б.(29) од Вевчани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против две девојки за лоупотреба на лични податоци. Во првиот случај, Л.Б.(29) од Вевчани во текот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Демир Хисар поднесе кривична пријава против 51-годишниот Ќ.Р. од село Слепче, демирхисарско, поради постоење ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 275 | | | веќе видена

Дипломатските тензии меѓу Турција и Австралија, иницирани од коментарот на турскиот претседател на нападот на Нов Зеланд се смируваат откако Анкара соопшти ...
сите 236 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 187 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, вчера беше помеѓу граѓаните на Гевгелија, каде учестуваше на граѓанска трибина со младите. Пред ...
сите 121 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 210 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривични за лица од Охрид и Вевчани поради „злоупотреба на лични податоци“ на Facebook

Од:
До кого (е-маил):
Порака: