Тевдовски: СБ одобри 420 милиони долари за проекти

3 копии

Извршниот директор на Конституенцата во Светска банка Кун Дејвитсе во интервју за МИА вели дека се отвораат многу нови можности за земјата со историското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поддршка за локални патишта, животна средина, олеснување на трговијата и транспортот, унапредување на образованието и здравството, земјоделството и компаниите, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Младата репрезентација на Македонија денеска нема да ги одмери силитесо Фарски Острови, мечот во Торшавн е одложен поради замрзнатиот терен и одреден е нов ...
сите 280 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 141 | | | веќе видена

Се сомневаме дека хемикалиите кои се останати во Охис не се уништуваат туку се препакуваат и се препродаваат, обвинија денеска поранешните вработени во ...
сите 75 | | | веќе видена

 Премиерот Зоран Заев и еврокомесарката за правда Вера Јоурова денеска на средба во Скопје оцениле дека државава покажала добри резултати во борбата против ...
сите 205 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 177 | | | веќе видена

Меѓународниот монетарен фонд потвдрува дека економијата на Република Северна Македонија тргна на прав пат и ги поздрави реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тевдовски: СБ одобри 420 милиони долари за проекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: