Министерството за финансии и Фондот за иновации го организираат првиот „ФинХакатон“

Министерството за финансии во соработка со Фондот за иновации за првпат организира „ФинХакатон“. Oвој 48-часовен предизвик е со цел да собере и да поттикне ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Граѓаните до есен ќе добијат финален производ - веб апликација, видео и мултимедијална игра за Граѓански буџет од решенијата што победија на Фин Хакатонот. По ...
| | веќе видена | слични

По изборот на победниците, министерот за финансии Драган Тевдовски  рече дека очекува од нив да направат готов производ со кој ќе се доближи Буџетот на РМ и ...
| | веќе видена | слични
9 копии
11 копии
3 копии

Учесниците на Фин Хакатон без престан, веќе 42 часа, работат во Министерството за финансии на развивање на веб апликација, видео и мултимедијална игра за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сума од 1,5 милиони денари и можност за отворање на сопствена фирма се наградите кои ќе го добијат победниците на ФинХакатонот, кој започна денес. На ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од денеска до недела во просториите на Министерството за финансии се случува Фин Хакатон – натпревар на идеи, на кој треба да се креира веб-апликација, видео ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 320 | | | веќе видена

Огњен Врањеш минатата година влезе во врска со Кача Грујиќ само да ја направи љубоморна Јелена Карлеуша. Во тој период не беа во најдобри односи, па така ...
сите 225 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 212 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерството за финансии и Фондот за иновации го организираат првиот „ФинХакатон“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: