Еврообврзница од 500.000.000 евра


2 копии
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ: Од Нова година црното економско трио на СДСМ Заев, Тевдовски и Анѓушев ја задолжија државата за преку 570 милиони евра Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека ...
| | веќе видена | слични

Земавме еврообврзница, но не грижете со ниската каматна стапка ќе заштедиме 90 милиони евра, ова го истакна министерот за финансии Драган Тевдовски за новото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нивната неспособност и расипништво ќе го плаќаат граѓаните долго време по заминувањето на оваа катастрофална гарнитура на власт. СДСМ ќе го качи јавниот долг ...
| | веќе видена | слични

Парите од новата еврообврзница ќе се користат за повисоки плати во образованието здравството и повисоки капитални инвестиции. Односно покривање на буџетскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По синоќешното писмено објавување дека Министерството за финансии преку издавање на еврообврзница се задолжило на меѓународниот пазар половина милијарда ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев смета дека нема недостатоци во Законот за јазиците и по ветото од претседателот Ѓорге Иванов. Заев денес во Струга, одговарајќи на ...
сите 328 | | | веќе видена

Во најновото соопштение до јавноста, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ повторно наведуваат дека правосудните органи имаат двојни стандарди. Како што велат ...
сите 195 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Избегнувајте секаков вид на ризици во деловните преговори. Премногу сте попустливи кон саканото лице. Партнерот тоа го искористува ...
сите 30 | | | веќе видена

СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.С. (30) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “тешка телесна повреда”. С.С. на ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еврообврзница од 500.000.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: