ТЕВДОВСКИ: Даночната реформа е успешна, а економските резултати исклучително добри

5 копии

Реформата за праведното оданочување е успешна. Економските резултати се исклучително добри од почетокот на годината и најважно е што се користат за социјалната ...
| | веќе видена | слични

Позитивните очекувања за праведното оданочување се реализираат, истакна министерот за финансии Драган Тевдовски на прес-конференција. Toj посочи дека ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на Сојузот на синдикати на Македонија, дарко димовски реагираше на изјавите од советот на странски инвеститори и стопанската комора дека прво ...
| | веќе видена | слични

Во реакцијата, Димовски посочува дека платите на работниците се ниски и не се одраз на лошото работење на компаниите и ниската продуктивност, туку се одраз на ...
| | веќе видена | слични

Растот на БДП во првиот квартал изнесува 4,1 проценти, додека невработеноста опаднала на 17,8 проценти, објави Државниот завод за статистика.Најдобар раст од ...
| | веќе видена | слични

Драган Тевдовски, министерот за финансии, вели дека проекцијата за економски раст на македонската економија може да биде надмината во 2019 откако вчера беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска претпладне е сончево со умерена облачност, додека попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.УХМР за попладне во Скопје најавува и невреме ...
сите 309 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот Трамп воведе синоќа нови санкции врз Ајатолахот Али Каменеи и неговите соработници Иран со жестока реакција откако администрацијата на ...
сите 42 | | | веќе видена

Политичката криза во Албанија се продлабочува пред претстојните локални избори закажани за 30 јуни. Албанскиот претседател, Илир Мета, ја осуди одлуката на ...
сите 185 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТЕВДОВСКИ: Даночната реформа е успешна, а економските резултати исклучително добри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: