Пациент се жали на насилство во психијатриската болница „Бардовци“, од таму го негираат случајот

Пациент од психијатриската болница „Бардовци“ заедно со неговата мајка тврдат дека врз пациентот е извршено насилство. Од болницата го негираат тврдењето на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до Основното јавно обвинителство во Свети Николе поднесе кривична пријава ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Полицаец од Свети Николе доби кривична пријава од неговите колеги откако истрагата на внатрешната контрола на полицијата утврдила дека фалсификувал документи, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 282 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 491 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пациент се жали на насилство во психијатриската болница „Бардовци“, од таму го негираат случајот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: