Комерцијално известување:БекимНухија освои премија 6+1

Комерцијално известување:БекимНухија освои премија 6+1 Беким Нухија од тетовско Желино последен добитник на премијата 6+1 што изнесува 170.660 денари. Неговото среќно НОВОЛОТО ливче, кое му ја обезбеди примамливата премија 6+1 го уплатил во продажното место Бартон во Тетово. Тој одиграл две сиситем комбинации од 8 броеви. Беким не го следел извлекувањето, а проверката ја направил наредниот ден во продажното место каде ја изржил уплатата. Таму открил дека токму тоја е среќен добитник на премијата 6+1. Играчите на среќа вечерва имаат можност повторно да ги тестираат нивните среќни бројки како потенцијална среќна НОВОЛОТО 7/34 комбинација. Фондот за 7-ка е и натаму во пораст. Во вечерашново 95-то коло, како што соопштува Лотарија на Македонија, фондот е блиску до 14,5 милиони денари.
| | веќе видена | слични

По рекордната премија 6+1 која ја имавме неодамна, во 66то коло, по што следеше реприза на оваа премија и во 73 коло на Новолото 7/34, годинава имавме прилика да се запознаеме и со уште едеен среќен добитник на оваа примамлива добивка. Беким Нухија од тетовско Желино е нашиот нов среќен играч кој го надополни кругот на среќни добитници на Државна лотарија на Македонија. Неговото среќно НОВОЛОТО ливче, кое му ја обезбеди примамливата премија 6+1 го уплатил во продажното место Бартон во Тетово. Тој одиграл две сиситем комбинации од 8 броеви. Самото извлекување не го следел, а проверлата ја направил наредниот ден во продажното место каде ја изржил уплатата. Проверката му открила дека тој е нашиот среќен добитник на премијата 6+1. Државна лотарија на Македонија ве поканува уште вечерва да ги тестирате вашите среќни бројки како потенцијална среќна НОВОЛОТО 7/34 комбинација. Со задоволство Ве потсетуваме дека фондот за 7ка е и понатаму во пораст. Во вечерашново 95то коло фондот ближи до 14 и пол милиони денари, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Очекуваме своите ставови пратениците да ги кажат во собранието, а ако имаат забелешки да поднесат амандмани. Градењето на дво-третинско мнозинство ќе биде во ...
сите 157 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 225 | | | веќе видена

Скандалот со рекетарско – политичко – судско – медиумскиот октопод секој ден добива нови и нови димензии. Затоа влегуваат од лага во лага и со тоа уште повеќе ...
сите 98 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 107 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комерцијално известување:БекимНухија освои премија 6+1

Од:
До кого (е-маил):
Порака: