Комерцијално известување:БекимНухија освои премија 6+1

Комерцијално известување:БекимНухија освои премија 6+1 Беким Нухија од тетовско Желино последен добитник на премијата 6+1 што изнесува 170.660 денари. Неговото среќно НОВОЛОТО ливче, кое му ја обезбеди примамливата премија 6+1 го уплатил во продажното место Бартон во Тетово. Тој одиграл две сиситем комбинации од 8 броеви. Беким не го следел извлекувањето, а проверката ја направил наредниот ден во продажното место каде ја изржил уплатата. Таму открил дека токму тоја е среќен добитник на премијата 6+1. Играчите на среќа вечерва имаат можност повторно да ги тестираат нивните среќни бројки како потенцијална среќна НОВОЛОТО 7/34 комбинација. Фондот за 7-ка е и натаму во пораст. Во вечерашново 95-то коло, како што соопштува Лотарија на Македонија, фондот е блиску до 14,5 милиони денари.
| | веќе видена | слични

По рекордната премија 6+1 која ја имавме неодамна, во 66то коло, по што следеше реприза на оваа премија и во 73 коло на Новолото 7/34, годинава имавме прилика да се запознаеме и со уште едеен среќен добитник на оваа примамлива добивка. Беким Нухија од тетовско Желино е нашиот нов среќен играч кој го надополни кругот на среќни добитници на Државна лотарија на Македонија. Неговото среќно НОВОЛОТО ливче, кое му ја обезбеди примамливата премија 6+1 го уплатил во продажното место Бартон во Тетово. Тој одиграл две сиситем комбинации од 8 броеви. Самото извлекување не го следел, а проверлата ја направил наредниот ден во продажното место каде ја изржил уплатата. Проверката му открила дека тој е нашиот среќен добитник на премијата 6+1. Државна лотарија на Македонија ве поканува уште вечерва да ги тестирате вашите среќни бројки како потенцијална среќна НОВОЛОТО 7/34 комбинација. Со задоволство Ве потсетуваме дека фондот за 7ка е и понатаму во пораст. Во вечерашново 95то коло фондот ближи до 14 и пол милиони денари, ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 210 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 281 | | | веќе видена

Унгарија да не се претвора во продолжена рака на автократот Никола Груевски, а Македонија да разјасни дали бегството уследило по дозвола од тамошните власти, ...
сите 734 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена

Aктерката Софија Куновска на Фејсбук деновиве го искоментира бегството на поранешниот премиер, Никола Груевски и изјавата на премиерот, Зоран Заев. „Остро и ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комерцијално известување:БекимНухија освои премија 6+1

Од:
До кого (е-маил):
Порака: