Тестирајте ја вашата логика: Ќе погодите ли колку чини сладоледот? (ФОТО)

Dudás е илустраторот кој стои зад многу такви загатки кои им се омилени на корисниците на социјалните мрежи и постојано ги поттикнува да размислуваат со нешто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одговорете на овие едноставни прашања и ќе видите како стоите со логиката. Иако делуваат едноставни, не се. Пробајте да одговорите сами, па потоа видете дали ...
| | веќе видена | слични

Една од нив секако е песокот. Токму така, обичниот песок кој го газиме на плажите, оној што е клучна состојка за секој вид на градење. Потребен ни е, но дали ...
| | веќе видена | слични

 Постојат некои филмски класици кои сите ги гледаме одново и одново без да ни здодеат, а тука најчесто се наоѓаат и романтичните комедии. Но, дури и да сте ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американската војска достави повеќе тони хуманитарна помош во колумбискиот град Кукута на границата со Венецуела. Помошта би требало да ја дистрибуираат ...
сите 100 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Грчкото собрание денес треба да гласа за протоколот за пристапување на Македонија во НАТО откако вчера доби зелено светло на Комитетот за надвореша политика и ...
сите 122 | | | веќе видена

Домаќин на церемонијата беше премиерот на федералната држава Баварија, Флоријан Херман. „Евалд Фон Клајст" е награда што се доделува за придонес кон светскиот ...
сите 130 | | | веќе видена

Експертот за уставно право и професор на правниот факултет „Јустинијан Први“ Гордана Силјановска Давкова и официјално е кандидатот со кој ВМРО ДПМНЕ како ...
сите 95 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тестирајте ја вашата логика: Ќе погодите ли колку чини сладоледот? (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: