Со овој тест откријте за која работа сте родени

Предавање насловено „Развој и рано препознавање на натпросечно интелигентно деца“ на професорката Ана Фрицханд ќе се одржи на 19 февруари на Филозофскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На прв поглед делува едноставно дека може да ги пронајдете сите триаголници кои се кријат на оваа фотографија. Ако успеете да ги пронајдете баш сите, ќе можете ...
| | веќе видена | слични

Останато

Франција не е против започнување преговори за членство во ЕУ со Северна Македонија и Албанија, но потребно е да се исполнат два услови, кои се многу важни ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на партијата движење Беса, Билал Касами го оцени како неуспех на Владата недобивањето на датум за почеток на преговори со Европската унија и ...
сите 345 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со овој тест откријте за која работа сте родени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: