Се плашеа дека никогаш повеќе нема да запее: Како звучи Дарко Лазиќ денеска?

По тешката сообраќајна несреќа во октомври, српскиот пејач Дарко Лазиќ мораше да помине низ долго опоравување и неколку комплицирани операции. Докторите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пејачот Дарко Лазиќ во октомври доживеа тешка сообраќајна несреќа од која едвај се спаси. По долго лекување, пејачот полека оздравува и се враќа на ...
| | веќе видена | слични

Ана Севиќ, српската пејачка и сопруга на Дарко Лазиќ, со која наскоро ќе се разведе, има „сестра близначка“. Така барем тврди германската водителка, пејачка и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Популарната Српска пејачка Ана Севиќ имала неочекувана „драма“ за време на снимање на емисија во Гранд. Најпрвин имала мака со фустанот, за кој мислејќи дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако пејачката Ана Севиќ откри дека Дарко Лазиќ сè уште ги нема потпишано документите за развод, српските медиуми побараа одговор и од пејачот. Според него, ...
| | веќе видена | слични

Бившата сопруга на Дарко Лазиќ за српскиот „Блиц“ иако е во среќна врска и размислува повторно да стапи во брак овој пат со Данијел Недељковиќ, сепак има еден ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Ана Севиќ за српски “Блиц”, признава дека сфатила како Даниел Недељковиќ е мажот во нејзиниот живот, но и тоа дека Дарко Лазиќ не ги потпишал ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Ана Севиќ за српски Блиц признава дека сватила како Даниел Недељковиќ е човекот на нејзиниот живот, но и дека Дарко Лазиќ се уште ги нема потпишано ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 196 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 208 | | | веќе видена

Премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алкесис Ципрас, синоќа во Минхен ја добија наградата „Евалд фон Клајст“. Домаќин на ...
сите 139 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 131 | | | веќе видена

Еден од лидерите на професорскиот пленум, Жесток критичар на двојазичноста но и Борец против Преспанскиот договор. Професорката по уставно право на правниот ...
сите 130 | | | веќе видена

Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се плашеа дека никогаш повеќе нема да запее: Како звучи Дарко Лазиќ денеска?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: