Сообраќајка на патот Скопје – Тетово, три лица пренесени на скопските клиники

4 копии

Вчера околу 17.00 часот на регионалниот пат Скопје – Тетово, кај место викано „Глумовска кривина“, дошло до судир помеѓу патничко возило „Шкода Фабиа“ со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Магистралниот пат Кочани-Македонска Каменица кај селото Истибања е нормализиран во 18:10 часот, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Сообраќајот на овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Татко и ќерка се тешко повредени во сообраќајна несреќа која вчера во 15.50 часот се случила на регионалниот пат Куманово – Свети Николе. Како што информираат ...
| | веќе видена | слични

Синоќа во скопската населба Ченто се случила сообраќајна несреќа во која со тешки телесни повреди се здобило лицето Б.С. кое управувало мотоцикл, соопшти денес ...
| | веќе видена | слични
6 копии

74-годишна штипјанка починала кога вчера во неа удрил автобус. Како што информираат од МВР, на улицата Лески во Штип, автобус со штипски регистарски ознаки, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Констатирана беше одговорност за службена злоупотреба на бившиот директор на БЈБ Лазе Велковски. Кога веќе не е спорно дека има одговорност, тогаш не треба да ...
сите 180 | | | веќе видена

Параглајдеристот – херој загина во судар во воздух во Македонија , пишува BBC. 54 – годишниот Инес Пауел , пред својот финален настап во Британското отворено ...
сите 62 | | | веќе видена

Хроничното недостасување на финансии за научно истражувачки проекти од областа на науката и образованието без оглед дали се од научен, технички или ...
сите 47 | | | веќе видена

Заврши спасувачката операција за исчезнатите под урнатините на надвозникот Моранди во Џенова. Со што е потврдено дека во несреќата загинаа 43 лица. Деветмина ...
сите 130 | | | веќе видена

„Охридско лето 2018“ е едно од најуспешните изданија, основа од која ќе ги градиме следните, кои ќе бидат скалило погоре во однос на квалитетот, оцени денеска ...
сите 100 | | | веќе видена

Претседателот на Гана, Нана Акуфо Адо од понеделник прогласи еднонеделна жалост по смртта на поранешниот Генерален секретар на Обединетите нации , Кофи ...
сите 45 | | | веќе видена

„Имаме случај каде сомневањата се дека СДСМ, Сојуз на борци на НОВ и Сојуз на синдикати на Македонија во Куманово изнајмуваат на правни субјекти, имот кој е во ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајка на патот Скопје – Тетово, три лица пренесени на скопските клиники

Од:
До кого (е-маил):
Порака: