Четири македонски државјани полесно повредени во сообраќајка кај „Ќафасан“


4 копии
2 копии
10 копии
2 копии

Сообраќајна незгода се случи на една од најопасните скопски раскрсници. Две возила се сериозно оштетени сведочат фотографиите до кои дојде Фактор. Незгодата се ...
| | веќе видена | слични

Страшна сообраќајка кај Петровец попладнево. Два автомобили и комбе се искршиле од засега непознати причини, а сообраќајот е закочен. Според фотографиите кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нова сообраќајна несреќа во скопската населба Аеродром. Моторциклист излета од коловозот на булеварот „Кузман Јосифовски - Питу“ кај Железничката станица, но, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“ продолжува со проекции на филмовите што конкурираат за „Златна камера 300“, а паралелно се ...
сите 137 | | | веќе видена

Граѓаните на Македонија имаат историска шанса да ја определат натамошната иднина на државата и верувам дека ќе ја искористат со тоа што позитивно ќе се ...
сите 119 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Доколку се стремите кон бизнис напредок, ќе морате да бидете послушни и без прашања да ги усвојувате одлуките за авторитет декретите на ...
сите 50 | | | веќе видена

Ако правите колач со сода бикарбона, важно е да го знаете ова. Во колачот никако не ставајте многу сода, затоа што тогаш ќе има темна боја и непријатен мирис. ...
сите 140 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со претседател на словенечкиот Државен збор на Дејан Жидан ги истакна исклучително високите пријателски односи со ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири македонски државјани полесно повредени во сообраќајка кај „Ќафасан“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: