Тешка сообраќајка кај Прилеп, возач во критична состојба однесен во болница

Денеска попладне се случила страотна сообраќајна несреќа на патот Градско-Прилеп, кај селото Фариш, кога при директен судир на автомобил и камион, едно лице е потешко повредено. - Од засега непознати причини, дошло до директен судир на товарно моторно возило со кавадаречки регистарски таблички и патничко моторно возило со прилепска регистрација. Возачот на патничкото моторно возило е тешко повреден и префрлен во кавадаречката општа болница. Тој се наоѓа вон животна опасност. По овластување на јавен обвинител увид на лице место врши полициска екипа – информираат од полицијата.
| | веќе видена | слични
4 копии

Едно лице е тешко повредено при директен судир на патничко моторно возило и товарно моторно возило на патот Градско-Прилеп, кај Фариш, вчера околу 14 часот. Според кавадаречката полиција, од засега непознати причини дошло до директен судир на товарно моторно возило со кавадаречки регистарски таблички и патничко моторно возило со прилепска регистрација. Возачот на патничкото моторно возило бил тешко повреден и префрлен во кавадаречката општа болница. Тој се наоѓа надвор од животна опасност. По овластување на јавен обвинител увид на лице место врши полициска екипа, информираат од полицијата.
| | веќе видена | слични

За само седум дена втора сообраќајна незгода на патот Градско - Прилеп кај селото Фариш. Вчера на „црната точка“ каде што минатата недела имаше несреќа во која имаше и жртва, се случи нова сообраќајна незгода. Едно лице е тешко повредено во директен судир на патничко и товарно возило. Повредениот, возач на патничкото возило со прилепски регистарски ознаки, е надвор од животна опасност и задржан на лекување во кавадаречката болница. Увид на местото по овластување на јавен обвинител изврши полициска екипа од кавадаречката полиција. Претпоставките се дека неприспособената брзина, но и влажниот коловоз се главни причини за незгодата. (А.Д.)
| | веќе видена | слични

Возач е тешко повреден во директен судир на автомобил и товарно возило, кој се случил вчера попладне на патот Градско-Прилеп кај селото Фариш. Засега не се соопштуваат причините за сообраќајната несреќа. - Од засега непознати причини дошло до директен судир на товарно моторно возило со кавадаречки регистарски таблички и патничко моторно возило со прилепска регистрација - велат од кавадаречката полиција. Повредениот не можело да биде изваден од возилото од страна на учесниците во сообраќајот. - Пожарникарите од територијалната противпожарна единица на Општина Kавадарци употребиле противпожарни ножици и успешно го извлекле - вели командирот на единицата Илчо Богевски. Возачот на патничкото моторно возило е тешко повреден и префрлен во кавадаречката општа болница. Тој е надвор од животна опасност. По овластување на јавен обвинител увид на самото место врши полициска екипа - велат од кавадаречката полиција. (С.Д.)
| | веќе видена | слични

Возач на автомобил е тешко повреден во страотната сообраќајка која се случила околу 14.30 часот на магистралниот пат Градско-Прилеп, кај месноста Фариш, извести полицијата. Според полицијата, автомобилот со прилепски таблички директно се судрил со камион со кавадаречки регистарски таблички. Првичните информации говорат дека возачот автомобилот е тешко повреден и е пренесен на лекување во кавадаречката општа болница. По наредба на заменик Јавен обвинител започната е истрага.
| | веќе видена | слични
2 копии

Едно маж е потешко повреден во тешка сообраќајна несреќа што се случила денеска попладне на автопатот Градско – Прилеп, во близина на селото Фариш. Според полицијата, до несреќата дошло при директен судир помеѓу камион и патничко возило. Возачот на автомобилот добил потешки повреди, при што бил префрлен во болницата во Кавадарци и не е во животна опасност. Полицијата прави увид на местото, по што ќе се знаат и причините што ја предизвикале сообраќајката.
| | веќе видена | слични

При директен судир на патничко моторно возило и товарно моторно возило на патот Градско-Прилеп, кај Фариш, едно лице е потешко повредено. - Од засега непознати причини дошло до директен судир на товарно моторно возило со кавадаречки регистарски таблички и патничко моторно возило со прилепска регистрација. Возачот на патничкото моторно возило е тешко повреден и префрлен во кавадаречката општа болница. Тој се наоѓа вон животна опасност. По овластување на јавен обвинител увид на лице место врши полициска екипа, информираат од полицијата.
| | веќе видена | слични

Останато

Бегалец но и пратеник со добра плата е во моментов Никола Груевски. Иако полицијата го бара со потерница, поради изречената казна од две години, тој се уште го ...
сите 392 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Екипата на 1ТВ е на пат кон Будимпешта по трагата на побегнатиот екс премиер Никола Груевски. Тргнаа по непотврдени информации за тоа каде се наоѓа, а нешто по ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка сообраќајка кај Прилеп, возач во критична состојба однесен во болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: