Наскоро ќе се знае новиот сопственик на земјиштето кај Скопски саем

2 копии

„Скопски саем“ најдоцна до февруари ќе го објави името на новиот сопственик на земјиштето на кое требаше да се гради мега-проектот „Ера Сити“. Според информациите на „Утрински весник“ , периодов се водат завршни преговори со инвеститор што е заинтересиран да го купи земјиштето. Подетални информации во врска со проектот ќе треба да се почекаат до наредниот месец, но затоа пак е познато тоа што треба да се гради на атрактивната локација. Урбанистичкиот план на ова место предвидува изградба на станбени згради, деловни објекти, спортски игралишта, трговски центри, објекти од културата и објекти за државна администрација. Огласот за продажба на земјиштето беше објавен од „Скопски саем“ во март 2016 година . На приватниот сектор му беа понудени четири градежни парцели со површина од околу 80.000 метри квадратни. Првичната информација на самиот огласувач беше дека преговорите ќе бидат необврзувачки, што би значело дека „Скопски саем“ нема да го продаде земјиштето ако не е задоволен од доставените понуди. Проектот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сообраќајна несреќа се случи пред малку на мостот во близина на Скопски саем. Од сообраќајката има повредени лица и материјална штета. Во сообраќајката учествуваа две моторни возила, односно такси возило марка „рено“ и автомобил марка „форд фиеста“. Сообраќајот во моментов се одвива отежнато само по една коловозна лента, односно останатите три ленти на булеварот се затворени.
| | веќе видена | слични

На мостот во близина на Скопски саем се случила Сообраќајна незгода,во која има повредени лица и материјална штета. Сообраќајот во моментов се одвива отежнато само по една коловозна лента, односно останатите три ленти на булеварот се затворени. Очевидци за Телеграф кажаа дека најверојатно причината за несреќата е лизгав, односно подмрзант коловоз и неприлагодена брзина на движење. На лице место е пристигната и екипа на Брза помош, се очекува во секој момент и полицијата да го испита причините до кои дошла сообраќајката. ФОТО: Телеграф.мк
| | веќе видена | слични

Во сообраќајката учествуваа две моторни возила, односно такси возило марка „рено“ и автомобил марка „форд фиеста“. Сообраќајот во моментов се одвива отежнато само по една коловозна лента, односно останатите три ленти на булеварот се затворени. ФОТО: Телеграф.мк
| | веќе видена | слични

Сообраќајот во моментов се одвива отежнато само по една коловозна лента, односно останатите три ленти на булеварот се затворени Сообраќајна несреќа се случи пред малку на мостот во близина на Скопски саем. Од сообраќајката има повредени лица и материјална штета. Во сообраќајката учесвуваа две моторни возила, односно такси возило марка „рено“ и автомобил марка „форд фиеста“. Сообраќајот во моментов се одвива отежнато само по една коловозна лента, односно останатите три ленти на булеварот се затворени. Очевидци за Телеграф кажаа дека најверојатно причината за несреќата е лизгав, односно подмрзант коловоз и неприлагодена брзина на движење. ДИРЕКТЕН СУДАР: Сообраќајка на мостот кај саем
| | веќе видена | слични

Останато

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 197 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 72 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 93 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наскоро ќе се знае новиот сопственик на земјиштето кај Скопски саем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: