Kосовец пронајден мртов кај патарината Петровец

Kосовец вчера утрината бил пронајден мртов во автомобил во непосредна близина на патарината Петровец, информираа од МВР. Телото на починатиот Наип Ш. е предадено на обдукција, а според првичните информации, на неговото тело не биле пронајдени знаци на насилство. Kако што неофицијално дознаваме, со Наип во автомобилот било уште едно лице, кое Kосовецот требало да го пренесе на скопскиот аеродром. Но во непосредна близина на патарината на Наип му се слошило, по што сопреле со автомобилот. Сопатникот влегол во бензинската пумпа и од вработените побарал да повикаат брза помош, бидејќи на возачот му е лошо, а тој морал да продолжи кон аеродромот за да не го испушти летот. Kога околу 4 часот пристигнала брзата помош, лекарите кај косовскиот возач констатирал смрт, по што ја известиле полицијата, која извршила увид.
| | веќе видена | слични
3 копии

На наплатната рампа „Петровец" се случи страшна сообраќајна незгода попладнево. Автомобил марка Пежо се судрил со возило, на патот од Велес кон Скопје. Засега не е познато како дошло до несреќата, но според фотографиите кои се објавени на Фејсбук групата, "Ѕид на сообраќајниот срам", може да се види дека пежото е целосно смачкано од страната на возачот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Сообраќајна несреќа се случила попладнево на автопатот Велес-Скопје кај наплатната рампа Петровец - пишува КУРИР. Од МВР за Курир велат дека кај нив е пријавено дека се случила сообраќајна несреќа во близина на наплатната рампа Петровец на влезот од Скопје. Автомобил марка „Пежо“, најверојатно со гостиварски регистерски ознаки удрило во банкина. ВО несреќата има повредени лица, но засега нема информации за нивниот број и карактерот на повредите. Полицискиот увид е во тек, по што ќе бидат познати повеќе детали. ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срам
| | веќе видена | слични
5 копии

На 07.06.2017 година во 06.50 часот во ПС Штип било пријавено дека на брегот на реката Брегалница, во близина на бањата „Кежовица“, е пронајдено починато непознато женско лице. При увидот на местото нанастанот било утврдено дека починатата е А.Б. (61) од Штип. Смрт без траги на насилство е констатирана од страна на лекар од Итна медицинска помош Штип и патолог. Со согласност на Јавен обвинител телото на починатата е предадено на семејството за погреб. Loading...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од страна на граѓанин вчера околу 08.30 часот во Скопје, на бул. „Мајка Тереза“, спроти Институтот за белодробни заболувања, на тераса од напуштена куќа, било пронајдено тело на непознато машко лице во почетна фаза на распаѓање-соопштија од Министерството за внатрешни работи.На местото на настанот увид извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција во Институтот за судска медицина.
| | веќе видена | слични

На 07.06.2017 година во 23.00 часот, командир на смена во Казнено поправната установа Идризово Скопје пријавил дека истиот ден во 22.40 часот во женското одделение починала С.М.(46) од Струмица која издржувала затворска казна од 2012 година. Од страна на Итна медицинска помош констатирана е смрт без траги на насилство. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. На 07.06.2017 година во 06.50 часот во ПС Штип било пријавено дека на брегот на реката Брегалница, во близина на бањата „Кежовица“, е пронајдено починато непознато женско лице. При увидот на местото нанастанот било утврдено дека починатата е А.Б. (61) од Штип. Смрт без траги на насилство е констатирана од страна на лекар од Итна медицинска помош Штип и патолог. Со согласност на Јавен обвинител телото на починатата е предадено на семејството за погреб. На 07.06.2017 година околу 08.30 часот во Скопје, на бул. „Мајка Тереза“, спроти Институтот за белодробни заболувања, на тераса од напуштена куќа, од страна на граѓанин било пронајдено тело ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Починато женско тело вчера околу 6:50 часот било пронајдено на брегот на реката Брегалница во близина на бањата Кежовица, Штип, информираат од полицијата. По извршениот увид на лице место утврдено било дека се работи за 61 годишната штипјанка А.Б. Смртта била констатирана како без траги на насилство, а во консултација со јавен обвинител телото на починатата жена било предадено на семејството за погреб.
| | веќе видена | слични

Во средата случаен минувач пријавил дека на терасата во куќа во близина на Државниот клинички центар има починато лице. Како што соопшти полицијата околу 8.30 часот во Скопје, на бул. „Мајка Тереза“, спроти Институтот за белодробни заболувања, на тераса од напуштена куќа, од страна на граѓанин било пронајдено тело на непознато машко лице во почетна фаза на распаѓање. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција во Институтот за судска медицина.
| | веќе видена | слични

Тело на починато машко лице вчера е пронајдено во куќа на булевар Мајка Тереза. Полицијата информира дека вчера утро околу 8.30 часот случаен минувач го забележал мртвото тело на тераса од напуштена куќа на булевар Мајка Тереза спроти Институтот за белодробни заболувања. Случајот во полицијата го пријавил граѓанин, а по извршениот увид телото е предадено на обдукција. Засега нема информации за идентитетот на починатиот маж и причините за смртта.
| | веќе видена | слични

По извршениот увид на лице место утврдено било дека се работи за 61 годишната штипјанка А.Б. Смртта била констатирана како без траги на насилство, а во консултација со јавен обвинител телото на починатата жена било предадено на семејството за погреб.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 304 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 415 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 19 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Kосовец пронајден мртов кај патарината Петровец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: