Во Гостивар опожарени два автобуса

7 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Според нашите информации полицијата неофицијално не можела да направи увид на лице место. Од МВР за Курир кажаа дека се уште немаат информации за несреќата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во трите гoстиварските средни училишта се изведуваат работи на реконструкција и поправки на објектите и инсталициите. За оваа намена од општинската каса ќе се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Неосновани – така правни експерти ги оценуваат стравувањата на двајцата поранешни високи функционери на УБК Горан Грујевски и Никола Бошковски ако Грција ги ...
сите 285 | | | веќе видена

Од досега обработените 98,22 проценти или од 3.418 од вкупно 3.480 избирачки места кандидатите за градоначалници од СДСМ водат во 50 општини, на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 231 | | | веќе видена

Парламентарните партии во Каталонија денеска треба да се договорат околу новите чекори кои ќе ги преземе автономната област откако официјален Мадрид најави ...
сите 354 | | | веќе видена

Во дебата на „ 360 Степени “, аналитичарот Висар Адеми, зборуваше за вториот круг од локалните избори и коалицијата меѓу Алијансата за Албанците и БЕСА од една ...
сите 230 | | | веќе видена

Министерот Оливер Спасовски и кандидатот за градоначалник на СДСМ за Гази Баба Борис Георгиевски вчера беа на средби со граѓани во неколку села во општината. ...
сите 152 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски вчера во полиција пријавил дека вработен во администрацијата ги променил бравите на просториите на архивата ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Гостивар опожарени два автобуса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: