СО МОТОЦИКЛ УДРИЛО ВО ОГРАДА: Загина момче во Тетово

Според информациите на полицијата, Е.А.(26) од Тетово од засега неутврдени причини изгубил контрола над мотоциклот што го управувал и удрил во заштитната метална ограда Дваесет и шестгодишен мотоциклист загина во сообраќајна несреќа што се случила вчеравечер околу 19 часот на булеварот „Маршал Тито“, во близина на железничкиот надвозник на излез од Тетово. Според информациите на полицијата, Е.А.
| | веќе видена | слични
10 копии

Во сообраќајна несреќа која попладнево се случила во селото Чегране, Гостиварско, тешко е повреден мотоциклист, кој набрзо со скршеници на нозете е пренесен на скопските клиники. Според СВР Тетово, вчера околу 16:30 на регионалниот пат Гостивар-Чегране дошло до судар на „мерцедес“ со гостиварски таблички управуван од А.И. (60) и моторцикл, што го управувал Ј.З. (22) од Чегране. Од ударот мотоциклистот се задобил со повеќе повреди. По несреќата, тој бил згрижен во гостиварската болница од каде заради скршенци на двете нозе и повреда на главата е испратен на скопските клиники. Како можна причина, по извршениот увид се наведува неприлагодена брзина на движење. Од СВР Тетово предупредуваат на зачестените сообраќајни несреќи во кои страдаат мотоциклисти. Од почетокот на месецот, низ Полог регистрирани се шест несреќи, а една имаше и смртен исход.
| | веќе видена | слични
3 копии

Според СВР Тетово, попладнево околу 16:30 на регионалниот пат Гостивар-Чегране дошло до судар на „мерцедес“ со гостиварски таблички управуван од А.И. (60) и моторцикл, што го управувал Ј.З. (22) од Чегране. Од ударот мотоциклистот се задобил со повеќе повреди. По несреќата, тој бил згрижен во гостиварската болница од каде заради скршенци на двете нозе и повреда на главата е испратен на скопските клиники. Како можна причина, по извршениот увид се наведува неприлагодена брзина на движење. Од СВР Тетово предупредуваат на зачестените сообраќајни несреќи во кои страдаат мотоциклисти. Од почетокот на месецот, низ Полог регистрирани се шест несреќи, а една имаше и смртен исход. /МИА
| | веќе видена | слични

На 17.06.2017 година околу 19.00 часот на бул. „Маршал Тито“ во Тетово, А.Е. (26) од Тетово, управувајќи мотоцикл „Јиндинг“ со тетовски регистарски ознаки, удрил во заштитната ограда покрај патот. Веднаш по незгодата, А.Е. од случајни минувачи со друго возило бил пренесен во Клиничка болница Тетово каде од страна на дежурниот лекар била констатирана смрт. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа на СВР Тетово. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. Loading...
| | веќе видена | слични

Загина дваесет и шестгодишен мотоциклист во сообраќајна несреќа на булеварот „Маршал Тито“,во близина на железничкиот надвозник на излез од Тетово. Несреќата се случила вчеравечер околу 19 часот . Од информациите на полицијата, Е.А.(26) од Тетово од засега неутврдени причини изгубил контрола над мотоциклот што го управувал и удрил во заштитната метална ограда. Од ударот, тој се здобил со тешки телесни повреди и веднаш бил однесен во тетовската Клиничка болница, но лекарите само ја констатирале неговата смрт. На местото на несреќата извршен е увид, а јавен обвинител треба да ги утврди причините за несреќата.
| | веќе видена | слични

Мотоциклист го загубил животот во тешка сообраќајна несреќа што вчера околу 19 часот се случила на булеварот Маршал Тито во близина на железничкиот надвозник на излезот од Тетово. Тетовецот Е.А. (26) од засега неутврдени причини загубил контрола на мотоциклот што го управувал, по што удрил во заштитната метална ограда. Притоа добил тешки телесни повреди, поради кои бил префрлен во тетовската Клиничка болница, но кога бил донесен таму, лекарите само ја констатирале неговата смрт.
| | веќе видена | слични

Вчера околу 19.00 часот на бул. „Маршал Тито“ во Тетово, А.Е. (26) од Тетово, управувајќи мотоцикл „Јиндинг“ со тетовски регистарски ознаки, удрил во заштитната ограда покрај патот. Веднаш по незгодата, А.Е. од случајни минувачи со друго возило бил пренесен во Клиничка болница Тетово каде од страна на дежурниот лекар била констатирана смрт. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа на СВР Тетово. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Уште една тешка сообраќајна несреќа на македонските патишта со фатални последици. Моторциклист го загубил животот по тешката сообраќајна несреќа што синоќа околу 19 часот се случила на булеварот „Маршал Тито“ во близина на железничкиот надвозник на излез од Тетово. Според портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски, тетовчанецот Е.А.(26) од засега неутврдени причини ја загубил контролата на моторциклот што го управувал , кој бил без регистарски таблички, по што удрил во заштитната метална ограда. Од ударот тој се задобил со тешки телесни повреди и веднаш бил однесен во тетовската Клиничка болница, но лекарите само ја констатирале неговата смрт.
| | веќе видена | слични

Останато

Гордана Силјановска Давкова: „Заедно со вас од утре започнуваме важна етапа во битката да ја вратиме Македонија во нормала. Ви благодарам за подршката“ ...
сите 209 | | | веќе видена

Вработените во КПУ Скопје изготвиле и потпишуваат петиција за поддршка на актуелниот директор Котевски и негово останување на сегашната позиција. Одзивот е ...
сите 393 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата, Павле Богоевски ја презакажа за утре седницата поради повеќемината говорници кои се пријавиле за збор, а во текот на дискусијата ...
сите 328 | | | веќе видена

Шабан Шаулиќ, кралот на народната музика почина непосредно по сообраќајната несреќа во неделата наутро на автопат во Германија. Од автомобилот кој го удри ...
сите 207 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 116 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 77 | | | веќе видена

Најмалку двајца опозиционери загинаа во обид да го спречат затворањето на границата на Венецуела кон Бразил , кое го нареди претседателот Николас Мадуро. Тој ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СО МОТОЦИКЛ УДРИЛО ВО ОГРАДА: Загина момче во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: